İstanbul’un Eminönü ilçesinde sabah saatlerinde Eminönü Meydanı’nda yaşanan olayda meydan üzerinde aracı ile seyreden adı ve soyadı açıklanmayan bir şahıs herhangi bir sebep olmadan aracının direksiyonunu meydanda yemek yiyen güvercinlerin üzerine sürerek birçok güvercinin ölümüne neden oldu. Olayı gören vatandaşların ihbarı üzerine Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Sirkeci Polis Merkezi Amirliği ekipleri güvercinleri zevk için yem yerken ezen sürücünün yakalanması için çalışmalara başladılar ve kısa bir süre içinde bir çok güvercini öldüren sürücü yakalanarak gözaltına alındı.

Sirkeci Polis Merkezi Amirliği Ekipleri “Kamu malına zarar vermek” suçlamasıyla sürücünün gözaltına alındığını, şüphelinin işlemlerinin tamamlanmasının ardından yarın adliyeye sevk edileceği bilgisine ulaşıldı.

İsmi açıklanmayan sürücünün yem yiyen güvercinleri ezdiğini görerek durumu polis ekiplerine ihbar eden Ali Güler, “Meydanda kuşlar yemlerini yerken beyaz bir araç birden ani bir dönüş yaparak kuşların tam karşısına gelecek şekilde dönüş yaptıktan sonra son sürat kuşların içine girerek birçok kuşu ezerek geçti. Nereden bakarsanız bakın en az 20 kuşu ezdi. Uzak mesafede olduğum için müdahale edemedim. Burada bulunan esnafta şoför çok süratli olduğu için müdahale edemedi. Bu araç sürücüsünden şikayetçi olmak için karakola gittiğimde bana memurlar işlem yapılabilmesi için güvercinlerin sahipli olması gerektiğini söylediler. Canice bir şey yapan adamı şikayet ederken bile büyük zorluk yaşıyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz