Fenerbahçe yeni sezon öncesi transferini gerçekleştirdiği kulüp tarihinin altıncı Danimarkalı futbolcusu olan Mathias Jorgensen (Zanka) yeni sezon öncesi açıklamalarda bulundu.

Oynadığı tüm takımlarda savaşçı kişiliği ile ön plana çıkan Zanka sert ve güçlü savunmacı kimliği ile de Danimarka’da oynarken rakip futbolcular tarafından en sevilmeyen oyuncu olarak da isim yapmıştı. Zanka İstanbul’a ilk indiğinde yaptığı açıklamada “ Türkiye’nin en büyük kulübüne geldiğimin farkındayım, mücadele etmeden başarı kazanamazsınız, takımın başarısı için sahada geri adım atmayacağım” demişti.

Fenerbahçe ile sözleşme imzaladıktan sonra Fenerbahçe Tv. ve Fenerbahçe dergisine yaptığı açıklamada “ Fenerbahçe’ye geldiğim için çok mutluyum. Burada bir  çok Danimarkalı futbolcu efsane olmuş. Fenerbahçe tarihine geçen Högh, Henrik Nielsen, Kajer, Brian Steen Nielsen gibi efsane isimler gibi başarılara imza atmak için terimin son damlasına kadar mücadele edeceğim. Başarılarımdan sonra buraya gelecek Danimarkalı futbolcular da Zanka gibi bu formayı taşıyacağız” dedi.

Sahadaki hırslı ve savaşçı kişiliğine de değinen tecrübeli savunmacı, “Hiç bir savaş mücadele etmeden kazanılmaz. Kariyerim boyunca sahada hep savaştım ve bu savaşçı kimliğimden dolayı rakiplerim tarafından fazla sevilmedim. Fakat rakiplerim de benim savaşçı kimliğime saygı duymaları gerektiğini öğrendiler. Ben ve takım arkadaşlarım bundan sonra zaferlere imza atmak için hep beraber sahada savaşacağız” şeklinde konuştu. Zanka Samandıra’da geçirdiği ilk günleri “Takıma uyum aşamasındayım. Bir an önce formama kavuşmak ve büyük Fenerbahçe taraftarının karşısına çıkmak istiyorum. Amacım savaşçı kimliğimle onların gönüllerini fethetmek. Taraftarımızın büyük desteği ile bu sezon şampiyon olacağız” diyerek açıklamalarını tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz