Bolu’da bulunan Hayreddin Tokadi Kız Yurdu’na koronavirüs salgını sonrasında yurt dışında yaşayan 500 kişi ülkemize getirilerek yerleştirilmiş ve 14 gün karantina altında tutulmaları sağlanmıştı. Dün akşam saatlerinde yurtta kalan Furkan A. isimli bir genç, sosyal medya hesabından canlı yayın yaparken kaldığı yurtta daha önce kalan kızların eşyalarını karıştırarak takipçilerine gösterdi. Daha sonra başka bir grupta sosyal medyadan canlı yayına başladılar. Canlı yayında genç kızların eşyalarını paylaşırken Mehmet Nuri B. isimli bir gençte devleti aşağılayan söylemlerde bulundu.

Bu paylaşımın duyulmasının ardından Bolu Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Akgül, beraberindeki bir grupla karantina altındaki yurdun önüne giderek, tepki gösterirken yurtta kalan bazı vatandaşlarda protesto edenlere destek verdi.

Yaşanan olay sonrasında Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı da yaptığı yazılı açıklamayla konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. Başsavcılıktan yapılan açıklamada, “Yurt dışından getirilip Bolu’da yurtta karantina altına alınan öğrencilerin söz konusu paylaşımları nedeniyle soruşturma başlatılmış olup, karantina sonrası gözaltına alınmaları talimatı verilmiştir” denildi.

Gözaltına alınacak üç kişi için koronavirüs testi yapılması için hızlı kitler temin edilerek şüphelilere koronavirüs testi yapıldı. Yapılan test sonuçlarının negatif çıkması sonrası devlete hakaretler yapan 3 şüpheli özel koruma kıyafetleri giymiş polisler tarafından yurttan çıkarılarak polis araçlarına bindirildi. Yurtta kalan birçok vatandaş. bu anlarda pencerelere gelerek şüphelileri protesto ederken işlemleri gerçekleştiren polislere alkışlarla destek verdiler. Hastanede sağlık kontrolleri tamamlanan 3 şüpheli daha sonra Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldüler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz