Adnan Ü. Şanlıurfa’dan bulduğu iş üzerine Manisa’ya giderek burada çalıştıktan sonra memleketi olan Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesine dönmek için otobüse bindi. Memleketine dönmek üzere seyahat eden Adnan Ü. otobüste yakınında oturan Kahraman A. ile sohbet ederken otobüsün verdiği mola esnasında Kahraman A.’nın cep telefonunu çaldı.

Seyahat ettikleri otobüsün Adana şehirlerarası otogarına geldiği esnada cep telefonunu çalan Adnan Ü. çaldığı cep telefonunu Adana Şehirlerarası Otogarı’nda yolcu almak ve indirmek için durduğu sırada otobüsün buzdolabına sakladı. Kahraman A. cep telefonun çalındığını fark ederek durumu otobüs görevlilerine bildirerek otobüsün kapılarının kapatılmasını istedi.

Kahraman A.’nın talebi üzerine otobüs firması yetkilileri otobüsün kapılarını kapatarak durumu polis ekiplerine haber verdiler. İhbar üzerine gelen polis ekipleri otobüste bulunan güvenlik kamera kayıtlarını incelediklerinde Adnan Ü.’nün hırsızlık yaptığını belirlerken izledikleri görüntüler sonrasında Adnan Ü.’nün otobüste uyumakta olan 22 yaşındaki Y.U adlı yolcuyu da elle cinsel tacizde bulunduklarını gördüler.

Görüntülerin izlenmesinin ardından polis ekipleri tarafından Adnan Ü. gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. Adnan Ü. polis merkezinde verdiği ilk ifadesinde “ Otobüs mola verdiğinde Kahraman A. ile birlikte içki içtik. Hayatımda ilk kez içki içtim ve sarhoş oldum. Daha sonra cep telefonunu çaldım ve otobüsün buzdolabına gizledim. Suçumu kabul ediyorum” dediği öğrenildi.

Polis merkezinde işlemleri tamamlanan Adnan Ü adındaki zanlı adliyeye sevk edildi. Burada çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından hırsızlık ve cinsel taciz suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz