Süper Lig’in 39. haftasında Fenerbahçe’ye konuk olan BB Erzurumspor sahadan 3-1’lik mağlubiyetle ayrılırken maç sonu BB Erzurumspor teknik direktörü Yılmaz Vural açıklamalarda bulundu.

Yılmaz Vural yaptığı açıklamada “Her takım kendine göre büyük bir camia ve hepimizin ayakkabıları ve şortları var.  İlk yarı Fenerbahçe’nin ciddi üstünlüğü vardı. Ama ikinci yarı 5 pozisyon yakaladık değerlendiremedik. Rakibimiz ikinci devre 4 pozisyona girmiş.  Ama bizim yakaladığımız 2 pozisyonda ben gol diye yerimden fırladım. O pozisyonları gole çevirmiş olsak maç 3-3 biterdi. Son üç haftaya girdik ve düşme potasında rahat takım yok. Kalan 3 maçtan 6 puan çıkarmamız şar” dedi.

İkinci yarı oyuna girmeyi reddeden Ricardo Gomes ve Novikovas için çok sert ifadeler kullanan Yılmaz Vural “Yabancı sınırlaması kalksın diyenlere sesleniyorum. Yabancılar takımın maddi durumunu, ne halde olduğunu düşünmez. İki ay parasını alamasın hemen UEFA’ya şikayet eder. Ben çalıştırdığım birçok takımdan paramı alamadım. Gidip bir tanesini şikayet dahi etmedim. Gomes’e maç esnasında sana ihtiyacım var hazırlan dedim. Bana girmem dedi. Bu yabancı futbolcular Türkiye’yi dingonun ahırı sanıyorlar. Tüm bunlar yetmemiş gibi birde soyunma odasında Novikovas bana küfür etmiş. Sen kimsin lan bana küfür ediyorsun. Birkaç sene önceki ben olsam adam akıllı döverdim. İşte Allah sabır veriyor. Başkana ve yönetim kuruluna rica edeceğim.. Bu adamları otele bile almasınlar. Düşeceksek de adam gibi düşelim. Kimsenin oyuncağı olmayalım. Ömrümüzü bu işe vermişiz, siz kimsiniz ya? Sayın Cumhurbaşkanımdan rica ediyorum, bakın yabancılar bize neler yapıyorlar, görün.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz