Yılbaşı gecesi Denizli’nin Pamukkale ilçesi Güzelköy Mahallesi Süleyman Demirel Caddesi’nde bulunan  bir evde yılbaşı kutlaması yamak isteyen harita mühendisi Berkay T. 3 tanesi kız olmak üzerine 11 arkadaşını davet etti. Yılbaşı davetine katılan grup gece boyunca alkol aldı.

Sabah  saatlerinde gece eğlenen gruptan Ruşen Kaan aldıkları alkolden dolayı sızdıklarını düşündüğü  diş hekimi  Betül Karaayvaz ile plastik cerrah Süleyman Ali Y. ve Kaan Y.’nin hareketsiz yattığını görerek durumu sağlık ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay eve gelen sağllık ekiplerinin yaptıkları ilk kontroller sonucu diş hekimi Betül Karaayvaz’ın hayatını kaybettiği belirlenirken bilinçleri kapalı olan bBilinçleri kapalı olan Süleyman Ali Y. ve Kaan Y. ise ambulanslarla Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı.

Betül Karaayvaz gözyaşları içinde dün toprağa verilirken, soruşturmayı sürdüren polisler gecede gençlerin alkol ile beraber enerji içeceği aldıklarını tespit ederken evde uyuşturucu ve sahte alkole ait bir delil bulamamıştı.

Yaşanan olayın ardından ifadesine başvurulan Nurullah Tan’ın verdiği ifadeler sonrasında bilinmeyenler ortaya çıktı. Nurullah Tan “ Yılbaşı gecesi dışarıdan 100 liralık kokain aldığını ve  eve uyuşturucu getirdiğini, getirdiği uyuşturucuyu getirdim. Bu uyuşturucuyu Betül Karaayvaz dahil tüm arkadaşlarımız kullandı. Ardından Berkay T. adlı arkadaşımın el yapımı viskisini içtik. Bize verilen uyuşturucuyu alkol aldıktan sonra toz haline getirip tekrar çektik. Gece aldığı alkol ve uyuşturucu sonrası sızan Betül bir ara uyanmış ve uyandığında tekrar bir miktar uyuşturucu kullanıp yatmış. Sabah arkadaşlarımızı uyandıramayınca da durumu sağlık ekiplerine bildirdik” dediği öğrenildi. İfadesinin ardından adliyeye sevk edilen Nurullah Tan, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz