Telefon dolandırıcılarının tuzağına bu kez de Ankara’da yaşayan 84 yaşındaki yaşlı bir kadın hedef oldu. Yaşlı kadını arayan dolandırıcı kendisini polis olarak tanıtarak yaşlı kadına FETÖ soruşturması kapsamında hesaplarının kullanılacağını söyledi.

Yaşlı kadına daha sonra telefonda “Hesabınızdaki ve evinizdeki tüm ziynet ve nakit paraları incelememiz lazım.” söyleyerek  yaşlı kadının tüm paralarını, evinin önündeki otobüs durağına gelecek sivil polise teslim etmesini söyledi. Kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcının sözleri üzerine telaşa kapılan yaşlı kadın, banka hesabındaki ve evindeki tüm ziynet eşyalarını toplayarak evinin önündeki otobüs durağına indi. Kadın hazırladığı tüm mücevher ve paraları şüpheli gelen dolandırıcıya verdi.

Yaşlı kadın kısa bir süre sonra dolandırıldığını anlayan yaşlı kadın, durumu polise bildirmesi üzerine Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, dolandırıcının yakalanması için harekete geçerek çevrede bulunan güvenlik kamera kayıtlarını inceleyerek dolandırıcının Mehmet K. olduğu tespit edildi.

Mehmet K.’yı takibe alan polis ekipleri kısa bir süre içinde Mehmet K.’nın Şehirler Arası Otobüs Terminali İşletmesi’nde (AŞTİ) otobüse binerek Şanlıurfa’ya gittiği tespit ederek bindiği otobüsü tespit ederek Ankara’nın. Gölbaşı ilçesinde, otobüs durdurularak Mehmet K. gözaltına alındı. Mehmet K.’nın çantasında yapılan aramalarda piyasa değeri yaklaşık 1 milyon TL değerinde döviz ve ziynet eşyası ele geçirildi. Mehmet K. emniyete götürülürken, ele geçirilen ziynet eşyaları sahibine teslim edildi.

Şüphelinin, bu yöntemle 4 kişiyi yaklaşık 4 milyon lira değerinde dolandırdığı belirlendi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Mehmet K., adliyeye sevk edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz