Ordu’nun Korgan ilçesi Saraaliç Mahallesi’nde dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda evinde yalnız yaşayan Makbule Sarı’dan uzun süre haber alamayan kızı, mahallenin muhtarına haber verdi. Mahalle muhtarı da Makbule Sarı’ya ulaşamayınca polislere durumu ihbar ederek yardım istedi. İhbar üzerine Makbule Sarı’nın evine polisler çilingir yardımıyla girdiklerinde Makbule Sarı’yı çarşafa sarılı, elleri ve ayakları iple bağlanmış halde buldu. Olay yerinde yapılan ilk kontrolde Makbule Sarı’nın hayatını kaybettiği belirlenirken evde savcılık tarafından yapılan incelemenin ardından Makbule Sarı’nın cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Ordu Büyükşehir Belediyesi Morg ve Gasilhane’sine kaldırıldı. 

Polis ekipleri ve olay yeri inceleme ekipleri tarafından evde yapılan incelemede ise Makbule Sarı’ya ait para ve değerli eşyaların çalındığı tespit edildi. 

Makbule Sarı’nın yapılan ön otopsi ve incelemenin ardından ilk belirlemelere göre yaşlı kadının vücudunda travmatik bulgulara rastlanıldı. Makbule Sarı’nın yaklaşık 3 gün önce öldürülmüş olmasından dolayı iç organlarının çürümeye başladığı Sarı’nın, birkaç kişi tarafından elleri ve ayaklarından domuz bağıyla bağlanıp öldürüldüğü saptandı. Otopsi sonrasında Makbule Sarı’nın cansız bedeninden alınan bazı örnekler, kesin ölüm raporunun belirlenmesi için incelenmek üzere Trabzon Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Sarı’nın yarın toprağa verileceği ifade edildi.

Makbule Sarı’nın ölümüyle ilgili polis tarafından soruşturma başlatılırken özel bir ekip kurularak kısa bir süre içerisinde mahallede ve evin çevresinde geniş çaplı araştırma yürüten ekiplerin birçok kişinin ifadesine başvurduğu bildirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz