2017 yılının Kasım ayında Konya’nın Altınekin ilçesinde çiftçilik yapan, 2 çocuk babası 37 yaşındaki Ali Sarı’nın, pancar sökmeye gittiği Yenice Mahallesi Kalınyer mevkisindeki bulunan bir tarlada işçiler tarafından cesedi bulundu.

Olay hakkında soruşturma başlatan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, başından tabancayla vurularak öldürülen Ali Sarı’nın cinayetini çözmek için akrabaları dahil 70 kişinin ifadesini aldı. Öldürülen Ali Sarı’nın akrabası Mükremin Sarı kısa bir süre önce Ali Sarı’nın amcasının oğlu oğlu İskender Sarı’ya bir tabanca sattığını anlattı. İfade sonrası Jandarma, 3 çocuk babası İskender Sarı’yı gözaltına aldı.

İskender Sarı jandarmada verdiği ifadesinde “ Ali Sarı’nın eşi Zekiye Sarı ile ilişkim vardı. Zekiye Sarı “Kocam seninle ilişkim olduğundan şüpheleniyor, “Kocamı öldürüp ortadan kaldıralım, yoksa bizi köye rezil edecek diye” mesaj attı. Bende bunun üzerine Ali Sarı’nın çalıştığı çiftliğe giderek Ali Sarı’nın başına bir el ateş ederek öldürdüm. Cinayet sonrası olay yerinden kaçarken de tabancamı attım” dedi.

İşlediği cinayet sonrasında öldürdüğü kuzenin cenazesi başında saatlerce ağladıktan sonra Zekiye’nin evine gittim. Bana çay demledi, sonra beraber çay içip sohbet edip birbirimize sarıldık. Zekiye’yi çok seviyorum ve ona deliler gibi aşığım. Ama Ali’yi öldürdüğüm içiin de çok pişmanın, şimdi ki aklım olsa cinayeti işlemezdim” dedi.

İskender Sarı’nın jandarmada alınan ifadesi sonrasında gözaltına alınan Zekiye Sarı da suçunu itiraf etti. Zekiye Sarı, eşinin son günlerde yaptığı telefon konuşmalarından şüphelendiğini belirterek, ”Eşim, son zamanlarda yaptığım konuşmalardan şüphelenmeye başlamıştı. En son cep telefonuma gelen bir mesajdan şüphelenerek savcılığa müracaat edip ortaya çıkarmak istediğini söyledi. Mesajlarım ortaya çıkarsa ilişkim ortaya çıkacaktı, bundan korkup İskender’e mesaj atarak eşimi öldürmesini söyledim” dedi.

İskender Sarı ve Zekiye Sarı, tutuklandı.

İskender Sarı ve Zekiye Sarı’nın Konya 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘tasarlayarak yakın akrabayı öldürmek’ suçundan yargılanmaları devam ederken İskender Sarı ve Zekiye Sarı davanın karar duruşmasında son kez hakim karşısına çıktılar. İskender Sarı ve Zekiye Sarı pişman olduklarını söylerken mahkeme heyeti her ikisi için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verirken, sanıkların mahkemedeki iyi hallerini göz önüne alarak cezalarında indirime giderek müebbet hapse çevirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz