Aralarında eski Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da bulunduğu “Futbolda şike” davasında, Yargıtay 5’inci Ceza Dairesi, 36 sanık hakkında yeniden yargılama sonucu verilen beraat kararlarını usulden bozdu. 

İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesinin yeniden yargılama sonucu, “Futbolda şike” davasında, daha önce beraat kararının temyiz incelemesi Yargıtay 5’inci Ceza Dairesince tamamlandı.

Spor dünyasının ve Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım dahil bir çok tanınmış kişinin adının karıştığı “Futbolda şike” soruşturması firari FETÖ firarisi İstanbul Cumhuriyet Savcısı FETÖ firarisi Zekeriya Öz’ün talimatıyla 3 Temmuz 2011’de başlatılmıştı.

Soruşturma kapsamında yetkili Süper Lig ve Bank Asya 1. Lig’de 2010-2011 sezonundaki bir çok maçta şike yapıldığı ve bu maçların sonucunu değiştirmek için organize suç örgütü kurulduğu iddia edilmişti.

Soruşturmanın başladığı tarihlerde Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı olarak görev yapan Aziz Yıldırım dahil spor dünyasının bir çok tanınmış ismi gözaltına alınmış ve cezaevine gönderilmişti.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım şike ve teşvik primi suçlarını işlediği sabit görülerek 2 Temmuz 2012 yılında 6 yıl 3 ay hapis cezası almıştı. Aziz Yıldırım ile beraber gözaltına alınan bazı kişiler içinde çeşitli mahkumiyet kararları verilmişti.

Aziz Yıldırım dönemin savcı ve polislerinin paralel devlet yapılanmasından dolayı yargılanmalarından dolayı kendisi ve kulübüne kumpas kurulduğunu iddia ederek İstanbul 18’inci Ağır Ceza Mahkemesine, 21 Nisan 2014’te yeniden yargılanma ve infazının ertelenmesi talebiyle başvurmuştu.

İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi Aziz Yıldırım’ın bu talebi üzerine yeniden yargılama yapmış ve bu davadan yargılanan 36 sanık hakkında beraat kararı vermişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz