Yalova’nın Bağlarbaşı Mahallesi’nde meydana gelen olayda mahallede yaşayan 5 alebi vatandaşımızın evlerine ait duvar ve kapılara, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından sprey boya ile ‘Alevi’ yazıları yazıldı.

Yaşanan olayın duyulması üzerine polis ekipleri konu hakkında çalışmalara başlarken bu yazıları yazan kişilerin bulunması için harekete geçerken yaşanan olaya Yalova MHP İl Başkanı Namık Öz ise sert bir dille tepki gösterdi.

Yalova MHP İl Başkanı Namız Öz yapılan provokasyonu kınayarak “Kapısına ‘Alevi’ yazıp bu milletin bir parçasını ötekileştirebileceğini ve ondan ayırabileceğini düşünenler her kimse, tescilli vatan hainidir. Elindeki fırçayla bu çirkin ve bölücü yazıyı yazan kişi bu memleketin evladı değildir” ifadelerini kullandı.

Kapısına “Alevi” yazılarak mağdur edilen bir Alevi vatandaş “Gelip kapımızı çalın oturun bir çayımızı kahvemizi için. Bizlerin misafiri olmak varken neden kapımıza ve duvarımıza yazı yazıp kaçıyorsunuz. Bizler Öyle üç beş çapulcuya da pabuç bırakamayız. Bizler toplum olarak yediğimizi paylaşan insanlarız” diye konuştu.

Mahallede uzun süredir yaşayan bir Alevi vatandaşta “Sabah erken saatlerinde kalktığımda kapımıza ve duvarımıza yazılanları gördüm. Bu mahallede toplam 5 aile Aleviyiz. Ve sadece bizlerin kapıları ve duvarlarına yazılmış. 40 yıldır bu mahallede yaşıyoruz ve böyle bir olay ilk kez başımıza geliyor. Kimin yaptığı konusunda bilgimiz yok.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz