Kırgızistan’da temaslarına devam eden xCumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Dünya Ahıska Türkleri Birliği’nin (DATÜB) Kırgızistan Temsilciliği’nce düzenlenen programda Ahıska Türkleriyle buluştu. Topçu yaptığı konuşmada terör örgütü DEAŞ’ın elebaşı Bağdadi’nin öldürülmesi ile ilgili konuştu.

Topçu konuşmasında, DEAŞ elebaşı Bağdadi’nin etkisiz hale getirilmesinin Türkiye’nin, bölgenin ve dünyanın güvenliği için son derece önemli olduğunu söyledi. Topçu, Türkiye’nin DEAŞ, PKK-YPG-PYD, FETÖ ve diğer tüm terör örgütleriyle mücadelede en fazla bedel ödeyen ülke olduğunu vurgulayan Topçu, bu türdeki operasyonların, milyonların hayatını cehenneme çeviren terör örgütlerinin elebaşları için olması gerektiğini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Teröre karşı müttefiklerimizle ortak yürüttüğümüz mücadelenin önemli bir dönüm noktası olmuştur” sözlerini hatırlatan Topçu, bu sözlerin müttefiklerin kulağına küpe olması gerektiğine işaret etti. Topçu, Türkiye’nin dostluğundan herkesin kazançlı çıkacağını ifade ederek, “Kendilerinin büyük devlet olduğunu iddia edenler, terör örgütleri ile partnerlik yapma yanlışından vaz geçerlerse herkes kazanır” şeklinde konuştu.

Yalçın Topçu Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak, harekatın amacının Türkiye’nin ve sınırların güvenliğini sağlamak olduğuna işaret ederek, Barış Pınarı Harekâtı’nın Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Erdoğan’ın talimatı ile 9 Ekim tarihinde başladığını ve halen devam ettiğini vurguladı.

Barış Pınarı Harekatının amacının Türkiye’nin ve sınırların güvenliğini sağlamak, bunun yanı sıra NATO sınırlarının korunması ve Suriye topraklarında bir terör koridorunun oluşmasını engellemek olduğunu ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz