Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 29 Nisan 2019 tarihinde meydana gelen olayda amatör boksör Cüneyt Seyhan, Çiğdemli köyü ormanlık alanında otomobilinin arka koltuğunda ölü olarak bulundu. Yapılan incelemeler sonrasında Cüneyt Seyhan’ın öldükten sonra otomobilinin arka koltuğuna koyulduğunun tespit edilmesi üzerine Cüneyt Seyhan’ın ölmeden bir gece önce alkol aldığı arkadaşları Birhan Durmuş ve Savaş Akdağ gözaltına alındı.

Emniyette cinayet suçunu kabul eden Savaş Akdağ ve Birhan Durmuş hakkında “kasten adam öldürme” suçundan Ereğli Ağır Ceza Mahkemesi’nde müebbet hapis istemiyle dava açıldı.  Açılan davanın bugün görülen karar duruşmasına tutuklu sanıklar tutuklu bulundukları cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla bağlandı.

Mahkeme heyeti tarafından son savunması sorulan Savaş Akdağ “ Vicdan azabına dayanamayarak cinayeti tek başına işlediğini itiraf ederken “Cüneyt Seyhan aracından inerek tuvaletini yapıp geldikten sonra arkadaşım Birhan Durmuş’a vurmaya başladı. Daha sonra aracının bagajına doğru hareket edince bende o esnada arka koltukta bulunan sopayı alarak ona vurmaya başladım. Bagajdan ne çıkaracağını bilmediğim için panik ve korku ile sopayla Cüneyt’e saldırdım. Alkollü olduğum için kaç kez vurduğumu hatırlamıyorum. Sonra Cüneyt’i aracına koyduk ve Birhan’ın evine gittik Daha sonra tekrar Cüneyt’i kendi evine yakın bir yere aracı ile götürerek orada bıraktık. Cüneyt’i öldürme kastım yoktu ve tek başıma öldürdüm. Ben merhametsiz ve vicdansız biri değilim. Her şey bir anda oldu” dedi.

Birhan Durmuş ise suçlamaları kabul etmeyerek” Suçsuzum sadece dava dosyamda yeterli delil bulunmamaktadır, tahliyemi istiyorum” dedi.

Mahkeme heyeti kısa bir aradan sonra verdiği kararında Savaş Akdağ’ı “kasten öldürme” suçundan müebbet hapse, Birhan Durmuş’u ise 18 yıl hapis cezasına çarptırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz