Çorum Bahçelievler Mahallesi’nde yaşayan emekli öğretmen Zabit Yalçın devamlı olarak gittiği bir kıraathanenin önünde bulunan köpeği sahiplendi. Emekli öğretmen Zabit Yalçın ile her gün kıraathaneye beraber gelen köpek akşam saatlerine kadar sahibi çıkana kadar kıraathane önünde beklerken akşamları da Zabit Yalçın ile evine gidiyordu. Köpek aynı zamanda mahalle halkının ve esnafın da sevgilisi haline geldi.

Emekli öğretmen Zabit Yalçın rahatsızlanarak 6 ay önce hayatını kaybetti. Sahiplendiği köpek ise Zabit Yalçın’ın ölümünden sonra her gün sabah saatlerinde kıraathanenin önüne gelerek akşam saatlerine kadar sahibinin çıkmasını bekliyor ve sahibi gelemediği içinde tek başına evine dönüyor. Kıraathane sahipleri ve esnaflar köpeğin her gün kıraathane camından içeri bakıp sahibini arayan gözlerle baktıklarına tanık oldukları köpeğin durumundan dolayı üzüntü yaşadıklarını söyledi.

Kıraathane çalışanları hayatını kaybeden emekli öğretmenin uzun süredir müşterileri olduklarını, her sabah beraber kıraathaneye beraber geldiklerini akşamları da sahibi çıktığında köpeğin sevinçten deliye dönerek üzerine mutluluktan atladığını, ve kendisini sevdirmek için yerde yuvarlandıklarını” söyledi.

Açıklamalarına devam eden kıraathane çalışanı “Öğretmenimiz hayatını kaybettikten sonra her gün kıraathaneye geliyor ve burada kapıda üç dört saat bekledikten sonra tekrar evine dönüyor. Onu her gördüğümüzde buruk bir sevinç yaşıyoruz. Burada kaldığı süre içinde de onun ihtiyaçlarını severek gideriyoruz. Tüm mahalle halkı o’nun bu vefasından dolayı etkilendi” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz