Karabük Safranbolu’daki 125. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı’nda yemin töreni yapıldı.

30. Dönem Asayiş Branşı Uzman Erbaş Kursu’na katılan toplam 2 bin 253 uzman erbaş ant içti.

Komutanlıktaki içme töreni öncesinde saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.

Düzenlenen törende, uzman erbaş kursuna katılan 2 bin 253 T uzman erbaş, Türk bayrağı ve silahın üzerine el koyarak ant içti. 

Törende konuşan Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Musa Çitil, 2 bin 104’ü jandarma, 149’unun ise sahil güvenlik olmak üzere toplam 2 bin 253 uzman erbaşın intibak eğitimini tamamladığını belirterek, ant içme töreni için bir araya geldiklerini söyledi. 

Çitil, kursa katılan gençlerin jandarma teşkilatının ferdi olarak yurdun her köşesinde büyük bir özveri ve heyecanlı bir şekilde çalışacaklarını vurguladı. Ant içen erbaşların Türkiye’nin huzur ve güvenliği ile ilgili kamu düzenini sağlamak amacıyla teröristle yapılan mücadele başta olmak üzere suç ve suçlularla kanı ve canı pahasına mücadele edeceğini ifade eden Çitil, tüm kursiyerlere başarı diledi.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından hep bir ağızdan jandarma marşı söylendi. Marştan sonra Jandarma Genel Komutanlığı Mehteran Birliği tarafından gösteri sunuldu. 

Program, geçiş töreniyle sona erdi. programın bitmesi ile birlikte askerler aileleriyle bir araya geldi. 

30. Dönem Asayiş Branşı Uzman Erbaş Kursu’nun tamamlanması ile ilgili gerçekleştirilen törene, Karabük Valisi Fuat Gürel, Bilecik 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Recep Yalçınkaya, Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Jandarma Komutanı Ali Sefa Yılmaz, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin yanı sıra gazilerle asker aileleri katıldı. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz