Ankara’da kendisini medyum olarak tanıtan Sadiye Srvet G. adlı bir kadının 2 katlı evinde uygunsuz şartlarda kedi ve köpek beslendiği ihbarı yapılan 2 katlı eve Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 9’nucu Bölge Müdürlüğü ekipleri, polisle birlikte baskın düzenledi. Yapılan baskında Sadiye Servet G.’nin oturduğu belirlenen evde ve bahçede 20 köpek ve 16 kedi tespit edildi. Hayvanların bir kısmının evde bir kısmının da bahçede derme çatma kulübede kötü koşullarda tutulduğu belirlendi.

Baskın sonrasında ekipler hayvanlara el koymak için işlemlere başladıklarında Sadiye Servet G. ve oğlu Sercan G., buna tepki gösterdi. Müşterileri içerisinde bulunan avukatları ve tanıdıklarını çağıran Sadiye Servet G. hayvanların alınmasını engellemeye çalıştı. Sadiye G adlı medyumun avukatları kararın hukuksuz olduğunu ileri sürmelerine rağmen köpeklere ve kedilere el konularak belediye barınağına götürülürken Sadiye Servet G’ye ise ‘hayvan bakım ve refahına uygun olmayan şartlar’ nedeniyle hayvan başını 181 TL olmak üzere toplam 6 bin 516 lira para cezası uygulandı. Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce de Sadiye Servet G.’ye 13 bin 900 TL idari para cezası kesileceği öğrenildi.

Sadiye Servet G.’nin oğlu, Sercan G., “Annem sokak hayvanlarını çok sever ve onları besler. Kim şikayet etti bilmiyoruz ama gelen ekipler hayvanlar için alanın yetersiz olduğunu söylediler ve köpeklerimiz alındı. Köpeklerimizi geri almak için herşeyi yapacağız. Ortalama 30 köpeğimiz ve 20 kedimiz vardı. Gerekli tutanaklar da tutuldu. Şartları elverişli hale getirdikten sonra da hayvanlarımızı geri alacağız” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz