Sakarya’nın Geyve ilçesinde meydana gelen olayda 2 yaşındaki Esma Asel Kolat, üvey babası tarafından dövüldüğü iddiasıyla kaldırıldığı hastanede tedaviye alınta geçirdiği 84 günün ardından yaşam savaşını kaybederek hayatını kaybetmişti.

Yaşanan olay sonrasında Emre S. adlı üvey baba gözaltına alınmış ve çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilirken küçük kızın annesi F.K. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Emre S. hakkında “çocuğu kasten öldürme” ve “Çocuğun cinsel istismarı” haklarında Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan ve Sakarya 3. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilmiş Emre S. hakkında 27 yıl hapis cezası anne F.K. hakkında ise 2 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istenmişti.

Sakarya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde davanın bugün görülen duruşmasında söz hakkı isteyen sanık Emre S., suçlamalarını kabul etmediğini, suçu işleyecek biri olmadığını bu sebeple uzun süren tutukluluk halinin göz önünde bulundurularak tahliyesini talep etti.

Sanık avukatları da ölen küçük kızın cinsel tacize uğradığına dair adli tıp kurumunda bir bulguya rastlanmadığını ve küçük kızın ölümünden 3 hafta önce kafa travması tanısıyla hastaneye getirildiğine  dair belgeleri delil olarak göstererek müvekkilleri hakkında yeterli delil olmadığı için daha önce serbest bırakıldığını ve yerel medyada çıkan haberlerin etkisiyle sanığın tekrar tutuklandığını iddia ederek sanık Emre S.’nin mağdur olduğunu belirterek tahliyesini talep ettiler. Taraf avukatlarını dinleyen mahkeme heyeti, mütalaa hazırlanması için iddia makamına süre verilmesine bu kapsamda sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 22 Haziran tarihine erteledi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz