14 Kasım günü Ordu’nun Korgan ilçesinde meydana gelen olayda 74 yaşındaki Makbule Sarı vahşi bir cinayete kurban gitmesi üzerine katillerin bulunması için çalışma başlatıldı.

Olay yerinde incelemelerde bulunan savcının Makbule teyzenin cansız bedeninin bulunduğu bölgedeki güvenlik kameraları dikkatini çekerek savcı çevrede bulunan tüm güvenlik kameralarının incelenerek ilçe giriş çıkışındaki plaka tanıma sistemiyle bölgeye giriş çıkış yapan araçların tespit edilmesi talimatı verdi.
Korgan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Makbule Sarı’nın yanında daha önce de işçi olarak çalışmış olan S.U. ve H.G. adlı kişilerin yakın zamanlarda şüpheli hareketleri tespit edilerek soruşturmanın seyri 2 şüpheli üzerine yoğunlaştırıldı. Konuyla ilgili şahısların görüntülerinin yansıdığı farklı yerlerdeki güvenlik ve MOBESE kamerası görüntüleri temin edildi.

2 şüphelinin görüntüleri saatlerce süren titiz bir çalışma ile dakika dakika incelendiğinde Makbule Sarı’nın evinden aldıkları değerlendirilen bir çuval fındık ve televizyona ilişkin görüntü kayıtları elde edildi. Görüntülerin detaylarında şüphelilerin olaydan önce araç kiraladıkları ve plaka tanıma sistemi geçiş görüntülerinin bulunduğu belirlendi.

Polis ekipleri tarafından titizlikle incelenen görüntüler arasında ayrıca şüphelilerin fındık çuvalını taşırken, yağmaladıkları televizyonu çuval içerisinde çöp konteynerına atarken görüntülerine ulaşıldı.

Ekipler elde ettikleri deliller ışığında 2 şüpheliyi yakalayarak gözaltına alındılar. Yapılan ilk sorgularında Makbul teyzenin evine birlikte gittiklerini cinayeti işledikten sonra evde bulunan 600 TL para ile birlikte evde bulunan televizyon ve bir çuval fındık aldıklarını itiraf ettiler.

2 şüphelinin emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildiler ve çıkarıldıkları Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanarak cezaevine gönderildiği öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz