AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal Türkiye’nin maskelerinin düştüğünü, Türkiye’nin adeta birilerinin pozisyonlarını ve ikiyüzlülüklerini önüne koyduğunu söyledi.

Barış Pınarı Harekatı ile ilgili gelinen son durumu anlatan Ünal, Türkiye’nin hem El Bab’da hem Cerablus’ta hem Afrin’de şimdi de Rasulayn ve Telabyad’da bir tek sivilin bine burnu kanamadan, bir tek bina zarar görmeden bu işin yapılabilirliğini gösterdiğini belirtti.

Ünal dünyanın YPG/PYD yapılanmasının PKK’nın bir uzantısı halinde nasıl paralı asker, nasıl taşeron olduğunu ve Amerika bölgede kimlerle birlikte ne iş yapmaya çalıştığını net arak gördüğünü vurguladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, 1970’lerin dünyasından günümüzün dış politikasını okumak için uğraş verdiğini belirten Ünal, Türkiye ile ilgili Almanya’nın, Fransa’nın, Hollanda’nın, ABD’nin açıklamaları incelendiğinde arkasındaki dinamiklerin açıkça anlaşıldığını ifade etti. Ünal, bu ülkelerden Türkiye’ye yönelik olumlu bir mesajın beklenmesinin imkansız olduğunu vurgulayarak, terörle mücadelesinde bu ülkelerin Türkiye’yi yalnız bıraktığını söyledi. Ünal, “NATO üyesi olduğu halde Türkiye’yi 15 Temmuz gibi bir cehennemin arefesinde hangi ülkeler aradıysa bugün o ülkeler Türkiye’nin yanında…” diye konuştu.

Bu durumun, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olmadığını dile getiren Ünal, harekata karşı çıkan ülkelerin Türkiye’nin yanında olmadığına vurgu yaptı.

Ünal, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Barış Pınarı Harekatı ile ilgili yaptığı eleştiriler açıklamalara değinerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın meşru devlet başkanı olarak gücünü anayasadan aldığını hatırlattı ve gücünü anayasadan alan meşru devlet başkanının da ülkesinin iç ve sınır güvenliğini sağlaması, teröristlerin bertaraf etmesi gibi sorumluluğunun olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz