Antalya’nın Muratpaşa ilçesi Lara bölgesinde lüks bir otelde tatil yapan bir aile, yabancı uyruklu bir kişinin çocuklarının video ve fotoğraflarını çektiğini fark ederek olaya büyük tepki gösterdi. Aile bireyleri çocuklarının görüntülerini çektikleri yabancı uyruklu kişiye müdahale ederken ailenin bir başka bireyi cep telefonu kamerası ile bu anları kayıt altına aldı.

Görüntülerde aile bireylerinden birisinin yabancı uyruklu kişiye “Pedefoli” diye bağırarak tekme attığı görülürken otelin güvenlik görevlileri tarafından yabancı uyruklu kişinin olay yerinden uzaklaştığı görüldü.

Görüntüleri çeken ailenin yaşanan olayları sosyal medya hesaplarından paylaşması üzerine otel yönetimi yapılan paylaşımın altına  “Şirket prensibi gereği en hassas olduğumuz, ‘çocuklar’ konusunda tarafımızca asla taviz verilmemiş ve ivedilikle tesis dışı edilmişlerdir. Haklarında Aksu İlçe Emniyet Müdürlüğüne şikayette bulunulmuştur. Takibi de bizzat tarafımızca ve avukatlarımızca yapılacaktır.” şeklinde yorumda bulundu.

Görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine lüks otele Aksu İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı bir ekip sevk edilirken şikayetçi olan ailenin 3 ferdinin ifadeleri alınırken şüpheli 2 kişi hakkında da ‘Kişisel Verilerin Kaydedilmesi’ suçundan işlem başlatıldı.

Şikayetçi ailenin verdiği ifadesinde “Şüpheli şahsın çocuklarımızı görüntülediğini fark ettiğimizde tepkimizi gösterdik. Bu kişilerin cep telefonlarında incelemeler yapıldığında haklı olduğumuz ortaya çıkacak. Bu tarz olaylara kimse seyirci kalmamalı” dedikleri öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz