Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD), Türk Silahlı Kuvvetleri’nin düzenlediği Barış Pınarı Harekâtı’nda gösterilen özveriye teşekkürlerini sunmak için Şanlıurfa ve ilçesi Akçakale’ye gitti. TÜGİAD Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu ile beraberindeki heyet, operasyonun ardından Mehmetçikle bölgede görev yapan kamu ve medya görevlilerine teşekkürlerini sundu ve desteklerini bildirdi.

Harekât Merkezi Koordinatörü ve Şanlıurfa Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya ve Akçakale Kaymakamı Hamza Özer’i de ziyaret eden TÜGİAD üyeleri, bölgede yaşanan son gelişmelerle ilgili bilgi aldı. Bölge halkının yanı sıra bölgedeki iş hayatı ile ilgili bilgi alan TÜGİAD Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu, yatırımların ve bölgedeki sosyal hayatın devam etmesi için bütün yatırımcılara çağrı yaptı.

En son olarak Mehmetçiği  ve basın mensuplarını ziyaret eden TÜGİAD üyeleri, zor günlerde yoğun bir şekilde emek sarf eden Mehmetçiğe ve meyda mensuplarına bir kez daha teşekkür ettiklerini söyledi.

TÜGİAD olarak demokrasiye, diplomatik ve insancıl çözümlere bağlı olduklarını ifade eden Şohoğlu “Türk halkı olarak her zaman Mehmetçiğimizin yanındayız. Bu süreçte gördük ki uluslararası kamuoyu yanlış içerikler ve bilgiler ile Türkiye’nin amacını doğru anlatamadı” dedi. Şohoğlu, Türk basınının bu zorlu süreçte doğru ve etkili haber çizgisinden ödün vermeden kamuoyunu doğru bir şekilde bilgilendirdiğine vurgu yaptı. Şohoğlu genç iş adamları olarak Türkiye’nin mesajının doğru bir şekilde aktarılmasını sağlamak için ellerinden geleni yapacaklarını bildirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz