2016 yılında ABD Başkanlığı seçimlerinde Donald Trump’ın  yürüttüğü seçim kampanyası sürecinde, kendisine ait vergi beyannamelerini yayımlamayı reddetmiş ve bu aldığı karar neticesinde kamuoyunun eleştir oklarını üzerine çekmişti.

2018 yılının Ekim ayında da New York Times gazetesi “ABD Başkanı Donald Trump’ın “milyonlarca dolar  vergi kaçırdığı” iddiaları da ABD medyasını ve kamuoyunu uzun süre meşgul etmişti.

TRUMP MALİ KAYITLARI AÇIKLAYACAK

Bugün bir açıklamada bulunan Donald Trump, “ Önümüzdeki yıl yapılacak olan başkanlık seçimlerine tekrar aday olacağını ve seçimler öncesinde de mali kayıtlarını açıklayacağını açıkladı.

Donalda Trump, kendisine ait resmi Twitter hesabından, Uzun zamandır demokratlar’ın kendisine baskı yaptığı mali kayıtlarına dair “ açıklamalarda bulundu.

DÜŞÜNÜLDÜĞÜNDEN DAHA ZENGİN OLDUĞUM ORTAYA ÇIKACAK

Twitter’dan yaptığı açıklamada Trump “ Kendisi hakkında Rusya soruşturmasını yürüten Özel Yetkili Savcı Robert Mueller’in, kendisine ait tüm mali ve vergi kayıtlarının büyük bir titizlikle incelemesine rağmen her hangi olumsuz bir şeye ulaşmadığına dikkatleri çekerken ‘ Bir cadı avı başlıyor. New York’lu tüm demokrat savcıların benim mali kayıtlarım ve mal varlığım üzerine çalışmaları devam ederken mali anlaşmalarımı da incelemeleri devam ediyor” ifadelerini kullandı.

DonaldTrump sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın devamında da “Hakkında New York’ta görülen davanın “kanun dışı” olduğunu belirterek, “Ne kadar araştırılırsa araştırılsın ben temizim ve mali bildirimlerimi de 2020 yılında yapılacak seçimler öncesi açıklayacağım. Ama tüm insanların görecekleri tek şey düşündüklerinden daha zengin olduğum olacak” değerlendirmesinde bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz