Samsun’un Atakum ilçesinde meydana gelen olayda Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kurucu Rektörü olan emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Nazmi Turan Okumuşoğlu ile iletişime geçen ve kendini polis Hüseyin olarak tanıtan kimliği belirsiz kişi rektöre bankadaki paralarını dolara çevirip ismini söyledikleri bir bankaya hesap açıp parayı buraya yatırmasını istedi.

Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kurucu Rektörü kendisini arayan dolandırıcıya hasta olduğunu ve hastaneye gideceğini söylemesi üzerine 2 gün sonra kendisi ile tekrar iletişime geçerek hastanede bulunan rektörü 4 ayrı bankada bulunan parasını çekerek dövize çevirmesi konusunda ikna ederek bankalarda bulunan tüm parasını çekere 117 bin dolara çevirdi ve parayı evine giderek eşine teslim ederek tekrar hastaneye geri döndü.

Kendisini polis Hüseyin olarak tanıtan dolandırıcı Nazmi Turan Okumuşoğlu ve emekli öğretmen olan eşi Türkan Okumuşoğlu’nu telefonla defalarca arayan dolandırıcı, paranın elden teslimini istedi.

Türkan Okumuşoğlu içi para dolu poşeti bir parkta polis zannettiği kişiye elden teslim etti. Dolandırıcı daha sonra tekrar rektör ve eşini arayarak bankalarda kalan son paralarını çekmesini istediğinde bankaya giden Türkan Okumuşoğlu’nun dolandırıldığını anlayan banka görevlisi hesaba bloke koydurarak durumu polise bildirdi.

Bankaya gelen polis memurları yaptıkları kısa bir araştırma sonrasında Prof. Dr. Nazmi Turan Okumuşoğlu ve eşi Türkan Okumuşoğlu’nın dolandırıldıklarını anlayarak haber verdiler. Okumuşoğlu çifti daha sonra polise giderek kendilerini dolandıran kişiden şikayetçi oldu.

Polisin olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz