İstanbul’un Kadıköy ilçesinde meydana gelen olayda da 70 yaşındaki diş doktoru İsmail Beker kendisine ait diş kliniğinde temizlik işlerini yapması için aldığı Türkmenistanlı Munira S., 11 gün çalıştıktan sonra işi bıraktı. Minura S. iddialara göre Cumartesi günü tekrar kliniğe gelerek doktordan 9 bin lira istedi. Doktorun bu talebi reddetmesi üzerine Münira S. doktorın elinde bulunan telefonu elinden alarak balkondan aşağı atarken “Bana tecavüz ediyorlar” diye bağırmaya başladı.

Minura S.’nin bağrışmaları üzerine doktorun kliniğinin önünde toplanan halk diş hekimi İsmail Beker ve Minura S. birlikte aşağı indiklerinde diş hekimini darp ederken bu anlar bir vatandaş tarafından cep telefonundan sosyal medya üzerinden paylaşıldı.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerine iftiraya uğradığını söyleyen diş hekimi Beker’in ifadesini aldıktan sonra klinik ve bina içindeki güvenlik kamera görüntülerini incelediğinde diş hekiminin suçsuz olduğunu görerek serbest bıraktılar.

Yaşadığı olayları Diş Hekimi İsmail Beker “Temizlik işleri için bir firmadan gönderilen Minura S. yanımda çalışmaya başladı. İşe başladıktan 9 gün sonra işten ayrıldı ve bir daha görmedim. Olay günü iş yerime geldi ve benden para istedi. Vermeyeceğimi söylediğimde ‘Firma bana ödemeler yapmıyor alacaklarım var alamıyorum, sen ödeyeceksin eğer ödemezsen hamileyim diyeceğim, tecavüz etti diyeceğim, bana 9 bin lira para vermen lazım’ dedi. Ben de kabul edemeyeceğimi söyledim.” diye konuştu.

Daha sonra birlikte aşağı indiğimizde bir sürü insan bana saldırdı. İnsanlara doktorum, kamera kayıtları var dememe rağmen birçok kişi bana ‘kadının beyanı esastır biz seni dinlemiyoruz sen tecavüzcüsün’ diyerek üzerime saldırdılar. Tecavüz, darp olsa zaten ayrı ayrı inmiş olurduk ya da bir tartışma olurdu. Yargısız infaz yaptılar.” dedi.

Polisin, Munira S. hakkında işlem başlattığı ve çalışma izni olmadığı için sınır dışı edileceği belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz