Aşk sınır tanımaz sözünün en son örneği geçtiğimiz günlerde Giresun’da bir kez daha yaşandı. 3 yıl önce sosyal medyadan Giresunlu Bülent Birdal ile Tayvan’da yaşayan Chen You tanıştılar. 3 yıl boyunca arkadaşlıkları devam eden çiftin arkadaşlıkları kısa bir süre sonra aşka dönüştü.

Yaşadıkları aşk hakkında Bülent Birdal yaptığı açıklamada “  Eşimle 3 yıl önce sosyal medya üzerinden tanıştık ve arkadaş olduk. Sonra kısa bir süre geçince aramızdaki arkadaşlığın aşka dönüştüğünü gördük. Eşim beni Tayvan’a davet edince bende onu ve ailesini görmek için Tayvan’a gittim. Yüz yüze görüştük, beni ailesi ile tanıştırdı. Bu süre zarfında aşkımız daha da perçinlendi ve ben Türkiye’ye geri döndüm. Sonra aramızda evlenme kararı aldık ve ben tekrar Tayvan’a gittim. Burada hemen resmi nikahımızı kıydık ve düğünümüzü de kendi geleneklerimize göre yapmak için beraber Görele’ye geldik. Eşimin ismi Chen, ama biz burada onun ismini Ceylan olarak değiştirdik. Düğünümüzü yaptık ve 20 gün sonra Tayvan’a dönüp hayatımıza burada devam edeceğiz” dedi.

Tayvanlı gelin Chen You’da “ Aşk ne sınır, ne mesafe tanıyor. Bülent ile sosyal medyadan tanıştım ve ona aşık olduğumu hissedince kendisini Tayvan’a davet ettim. Burada güzel günler geçirdikten sonra onsuz yapamayacağımı anladım ve onun evlilik teklifini kabul ettim ve ülkemde nikahımız kıyıldı. Düğün için Giresun’a ailesinin yanına geldim. Burada Türkiye’yi ve Türk insanını çok sevdim. Buranın insanı çok sıcak kanlı. Artık bende bundan sonra Türk geleneklerini öğreneceğim ve eşimi mutlu edeceğim” diye duygularını dile getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz