Kazdağları’na yapılmak istenen altın maden için Türkiye’nin oksijen depolarında bulunan ağaçların kesilmesi ve altın madeni bulunmasına verilen izin sadece tüm vatandaşların değil ünlü sanatçıların da yoğun tepkisine neden oldu.

Daha önce bir çok ağaç katliamına sosyal medya üzerinden tepkiler veren Türk pop müziğinin starı Tarkan’da tepkisiz kalamadı.

“RANT UĞRUNA FEDA EDİLENLER…”

Türk pop müziğimizin starı olan Tarkan Instagram hesabı üzerinden Kazdağları hakkında yaptığı paylaşımlarda şunlar takipçileri ile paylaştı. “ Rant uğruna daha önceleri Karadeniz’in ormanları ve dereleri, Hasankeyf’ler feda edildi. Binlerce yıllık zeytin ağaçları dikilecek beton yığınları için feda edildi. Birçok gölümüz kurutuldu, bir çok denizimiz kirletildi ve zehirlendi, bir çok toprağımız kullanılmaz hale geldi. Bir avuç altın uğruna güzelim Kaz dağları ve ormanları katledildi.  Bu nasıl bitmek ve tükenmek bilmeyen bir para ve güç hırsıdır.  Hangi insan para uğruna vatanının doğasını, kültürünü, tarihini rant uğruna bir kalemde nasıl satabilir? Dünyanın bir çok yerinde durum hep aynı.

HALKIJ OYLARI İLE GELİP KENDİLERİNİ O ÜLKENİN SAHİBİ SANIYORLAR 

Tarkan İnstagram’deki paylaşımının devamında “ Bizlerin oyları ile bu noktalara gelen insanlar kendilerini o ülkenin sahibi sanarak kendi istediklerini yapma hakkını kendilerinde nasıl buluyorlar?.  Kendi toprağını, doğasını korumak isteyen vatandaşlara kalkıp nasıl ayar verip, kafa tutarak tehdit edebiliyorlar. Artık yeter. Bir durun ve kendinize gelin. Size vatandaşların emanet ettiği bu topraklara ihanet etmeyin artık. Temsilcisi olduğunuz vatandaşa ihanet etmeyin artık.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz