7 Mayıs günü saat 16.00 sıralarında İzmir’in Konak ilçesi Zeytinlik Mahallesi’nde bulunan bir taksi durağında taksi şoförlüğü yapan Tarık Mum duraktan aracına M.K. isimli bir kadın bindi.  Taksi şoförü Tarık Mum müşterisi M.K.’yı gideceği yere bıraktıktan sonra M.K. adındaki müşterisi aracın içinde şemsiyesini ve para dolu bir poşeti unutarak indi. Müşterisi indikten sonra aracın içinde unutulan poşeti ve şemsiyeyi fark edince aracını durdurarak poşetin içine baktığında unutulan poşet içerisinde 60 bin lira olduğunu görünce müşterisini bıraktığı yere geri dönerek poşet içinde unutulan parayı vermek istedi.

Taksi şoförü Tarık Mum polis merkezine giderek aracında unutulan poşetin içindeki parayı teslim ederek sahibine ulaşması için beklerken takside 60 bin lirasını unutan M.K. Bayraklı Adliyesi giriş kapısındaki nizamiyede polise giderek bir taksi içerisinde parasını unuttuğunu söyleyerek başvuruda bulundu. M.K.’ya paranın bulunduğu söylenerek taksicinin kendisini Bayraklı Adliyesi’nde beklendiğinin söylenmesi üzerine M.K. Bayraklı Adliyesi’ne gelerek parasını teslim aldı.

İddialara göre M.K. daha sonra taksi şoförü Tarık Mum’dan kendisini Altındağ semtine bırakmasını istedi. Kendisini Altındağ semtine bırakan taksi şoförünün 19 lira tutan ücretini ödemek için taksi şoförüne 50 lira bırakıp paranın üstünü almadan helalleşerek aracından ayrıldığı öğrenildi.

Yaşanan olaylar sonrasında taksi sürücüsü Tarık Mum “ Biz ailemizden böyle terbiye gördük. Parayı bulduğumda ve teslim ettiğimde fotoğrafını çekip oğluma gönderdim. Amacım onlara dürüstlüğü ve doğruluğu miras olarak göstermekti. Taksimde bırakın 60 bin lira 60 milyon lira dahi bulsam o parayı sahibine iade ederim” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz