Her geçen gün bir yenisi eklenen telefon dolandırıcılığı olaylarına siyasi programlara televizyonların aranılan ismi ünlü gazeteci kurban olurken, televizyon ekranlarında her gün siyasilere akıl veren, gazeteci ve köşe yazarı Taha Akyol telefon dolandırıcılarının hedefi oldu.

Kendilerini telefonda savcı ve polis olarak tanıtan kişiler Taha Akyol’a telefonundan ulaşarak “Terör örgütleri peşinizde” diyen şahıslara, banka hesabındaki 320 bin TL’sini kaptırdı.

Taha Akyol kısa bir süre içinde dolandırıldığını fark ederek polis merkezine giderek kendilerini dolandıran kişiler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Taha Akyol’un kendisinin dolandırıldığını şikayet etmesi üzerine  harekete geçen ekipler kısa bir sürede Taha Akyol’u dolandıran kişilerin kimlikleri tespit ederek Taha Akyol’u dolandıran 3 şüpheliyi yakalayarak, gözaltına aldı.

Taha Akyol kendisinin nasıl dolandırıldığını emniyete suçluları tespit etmek için giderken Show TV Haber’e açıkladı.

Taha Akyol kendisini dolandıran kişilerin çok profesyonel olduklarını “Kendilerini dolandıran kişilere savcıyla görüşmek istiyorum dediğimde içime bir şüphe düştü. Bana telefondaki kişi çok ciddi bir FETÖ operasyonu yaptıklarını bu kişilerin aynı zamanda FETÖ’nün sahte telefon numaraları ile internet bankacılığına girip soygun yaptığını, bu telefonlardan bizleri soymuş olabileceklerini söyleyerek banka hesaplarımızı kontrol etmemizi istediler. Bana verilen talimatı ben yapmadım. Bu kez oğluma ulaşıp  ‘FETÖ paraya el koydu, sen çekip bize ver. Merkez Bankası’nın güvenli hesabına yatıracağız’ dediklerinde oğlum bu kişilere inanarak parayı onlara teslim etmişler. Şimdi polis merkezine giderek bu kişileri teşhis edeceğim” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz