2019 yılında Pendik’te meydana gelen olayda eczacılık yapan Aslınur Aygördü,  çiçek almak için bitişikteki çiçekçi dükkanına girdi. Çiçekçi dükkanında iddialara göre çiçekçi A.B. tarafından elle taciz edilen Aslınur Aygördü yaşadığı olayı yargıya taşıması sonucu. A.B., 1 yıl 8 ay ceza alarak cezaevine girdi. A.B. hakkında daha önce başka bir suçtan dolayı cezası bulunan A.B. ‘Denetimli Serbestlik Yasası’ kapsamında cezasını çekerken koronavirüs tedbirleri kapsamında 1 ay cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakıldı. Cezaevinden çıktıktan sonra yine çiçekçideki işine dönen A.B.’yi görmek istemeyen Aslınur Aygördü, işyerleri arasında bir paravan yerleştirdi.

Eczacı Aslınur Aygördü ve çiçekçi A.B arasında tacizle başlayan ve iki dükkan arasına paravan çekme ile başlayan olay dün akşam saatlerinde kavgaya dönüştü. Ufuk Aygördü çiçekçi dükkanında bulunan A.B.’nin çocuklarını uyarması üzerine A.B.’nin çocukları ve yakınları Ufuk Aygördü’ye yumruk ve tekmelerle saldırdı. Yaşanan kavga güvenlik kamerasına yansıdı. Kavga sırasında A.B.’nin de merdivenlerde kavgayı izlediği görüldü.

Yaşanan olaylardan sonra Aslınur Aygördü “Uğradığım taciz sonrasında eczaneme gelmek benim için bir psikolojik savaşa dönüşmüştü. Gözlüklerinin altında hala bana bakarak beni taciz ediyordu. Buna son vermek için iki dükkan arasına paravan koymuştum ama ona da zarar verince eşim uyarıda bulununca eşime saldırdılar. Konu hakkında şikayetçi olduk ve bu hukuk mücadelemizi de sonuna kadar devam ettireceğiz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz