Son günlerde arka arkaya sosyal medyada yalan terörü ve gündem suikastlarıyla mücadele devam ediyor…

Özellikle Twitter’da bu tarz paylaşımlar kısa sürede binlerce kişi tarafından paylaşılırken geçtiğimiz aylarda tecavüze uğradığına dair arka arkaya paylaşımlar yapan Ecem Güçlük isimli bir hesap hakkında yapılan araştırmalar sonrasında bu paylaşımları yapan hesabın aslında bir kadına değil de bir erkek olduğu tespit edilmiş ve bu paylaşımları yapan kişi hakkında yasal soruşturma açılmıştı.

Bu olayın neredeyse çok kısa bir süre sonrasında bu kez yine buna benzer bir vakaya daha rastlandı.

Twitter’da duygu76814435 adlı bir hesaptan yapılan paylaşımlarda “Çok uzun süredir kimseye anlatamadığım aileme bile cesaret edip anlatamadığım olayımı anlatmak istiyorum. Adım Duygu 17 yaşındayım, yaklaşık 2 ay önce erkek arkadaşım tarafından tecavüze uğradım. O süre zarfından bu yana tehditler savuruyor, ölümle terk ediyor” paylaşımını yapmıştı.
Bu paylaşımının ardından paylaşımlarına devam eden duygu 76814435 adlı hesabın paylaşımlarında kendisinin çıplak resimlerinin sosyal medyada paylaşılacağını açıklarken paylaşımda kullanılan fotoğrafın asıl sahibinin ortaya çıkması üzerine yapılan araştırmalar sonrasında hesabın Van’da yaşayan Ramazan U. adındaki 1999 doğumlu bir erkeğe ait olduğu ortaya çıktı.

Başka bir hesaba ait fotoğrafın izinsiz olarak profil resmi olarak kullanması ve halkı proveke edecek ithamlarda bulunmasından dolayı Ramazan U. hakkında Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı inceleme başlattı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz