ABD’nin Minneapolis kentinde polis  tarafından boğularak öldürülen George Floyd ile ilgili olaylar ve protestolar devam ederken George Floyd’un boğazına dizini bastırarak ölümüne neden olan polis memuru Derek Chauvin’in suç doyası ortaya döküldü.

George Floyd’un ölümü sonrasında ölümüne neden olan polis memuru Derek Chauvin, görevden alınırken yapılan araştırmalar sonrasında 2011 yılından beri polis memuru olarak görev yapan Chavuain’in kariyeri boyunca hakkında bir çok şikayetin olduğu ve hakkında dosyalar tutulmasına rağmen hiçbir ceza almadığı ortaya çıktı.

NBC News’te yayınlanan habere göre 19 yıllık görevi boyunca hakkında suç ihbarları yapılmasına rağmen polis memuru Derek Chauvin’in disipline dahi sevk edilmediği ve hakkında yasal işlem yapılmadığı öğrenilirken bir şüpheliye suçsuz yere silah çektiği de ortaya çıktı.

19 yıllık meslek hayatında 10’un üzerinde hakkında şikayet yapılan Derek Chauvin’in hakkında yasal işlem yapılamasının büyük bir hata olduğunu ifade eden  Minneapolis Park polisi ve Minnesota Hennepin Teknik Üniversitesi’nde polis eğitim uzmanı Mylan Masson, halkın daha çok içinde olan polislerin daha fazla şikayet aldığını belirterek, “Ne şekilde olursa olsun, bir polisin disiplin kaydı herhangi bir yasal süreçte incelenmeye tabidir.” dedi.

2006 yılında Minneapolis’te 6 polis memuru ile birlikte bir evde yaşanan bıçaklanma olayına müdahale eden Derek Chauvin bir arkadaşını ve arkadaşının kız arkadaşını bıçaklayan Wayne Reyes adındaki şüpheliye herkesin içinde elindeki silahla öldürmekle tehdit ettiği iddia edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz