Geçtiğimiz yıl Oğuz Karahanlı’nın kendisini şeyh gibi tanıtarak tarafından dini inançları ile duygularının suistimal edilerek dolandırdığını iddia eden Elazığlı iş adamı Zülküf Altıntaş, Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. 

Oğuz Karahanlı’nın suç duyurusu üzerine Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, soruşturma başlatıldı ve yakalanması için polis ekipleri çalışmalara başladılar.  Oğuz Karahanlı’nın yakalanması için eş zamanlı olarak Eskişehir ve Elazığ’da düzenlenen eş zamanlı operasyonda Oğuz Karahanlı ile birlikte babası Ahmet Günel ve ablası Filiz Günel yakalanarak gözaltına alındılar.  Oğuz Karahanlı çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilirken baba Ahmet Günel ve abla Filiz Günel ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede Karahanlı’nın dolandırıcılık olayını nasıl gerçekleştirdiği ayrıntılarıyla anlatıldı.

Karahanlı’nın tanıştığı kişilere kafasında hayali bir şeyh yaratarak 7 büyük İslam aliminden biri olduğunu iddia ettiği Siirt Tillolu Muhammed Mustafa isimli şeyhin müritleri olduklarını,  CIA’in şeyhlerini öldürmek istediği için saklanmak zorunda kaldığını ve kendisinin onun manevi temsilcisi olduğunu anlatarak yardım taleplerinde bulunurken yapılacak yardımlarla 700 yetimin tüm masraflarının karşılanacağını söyleyerek milyonlarca yardım topladığı öğrenildi.

Karahanlı ve diğer şüphelilerin banka hesaplarında yüksek artışların Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) raporuyla tespit edilirken Oğuz Karahanlı’nın 15 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu da ifade edildi.

İddianamede 2 kardeş ile babaları ve ablaları hakkında 30 yıldan 60 yıla kadar hapis cezası istendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz