Mersin’in Erdemli ilçesinde meydana gelen olayda 18 yaşındaki üniversite öğrencisi N.P. kendisinin uygunsuz görüntülerini çeken eski sevgilisi H.G.’nin şantajına uğradığını ve bu görüntüleri sosyal medyada yayınladığını iddia ederek eski sevgilisi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

N.P’nin maruz kaldığı şantaj olayı esnasında 18 yaşından küçük olmasından dolayı takipsizlik kararı verilmesine itiraz etmesi sonrasında H.G. hakkında ‘müstehcenlik’ suçlamasıyla dava açılırken, ilk duruşma Mersin 21. Asliye Ceza Mahkemesinde 3 Mart 2021 tarihinde görüldü.

H.G. yargılandığı tarihte askerlik görevini ifa ettiği için duruşmaya katılamazken savcılık tarafından hazırlanan iddianamede şüphelinin TCK’nın 226’ncı maddesi gereğince cezalandırılması istendi.

N.P adlı genç kız mahkemede verdiği ifadesinde “Eski sevgilim ile Şubat 2019’da tanıştık. Aramızda duygusal bir ilişki başladı. Daha sonra beni evine davet etti ve burada benim haberim olmadan uygunsuz görüntülerimi çekmiş. Daha sonra kendisinden ayrılmak istediğimde ‘Benim evime geleceksin, benimle birlikte olacaksın, yoksa herkese ifşa ederim videoyu’ diyerek bana şantaj yapmaya başladı. Bu şekilde bana birkaç kez aynı şantajla cinsel istismarda bulundu. Daha sonra eski sevgilimin arkadaşları mesaj atıp beni bir yerlere çağırmaya başladılar. Hiçbiriyle konuşmadım ve görüşmedim, çünkü amaçlarını biliyordum. Hepsinden uzak durdum.” diye konuştu.

Eski sevgilisinin Mayıs 2020’de videoyu ifşa ettiğini öğrendiğini ve Haziran ayında hakkında savcılığa  suç duyurusunda bulunması üzerine eski sevgilisi H.G. ile birlikte ortak arkadaşı M.K. Eylül ayında gözaltına alındığını ve M.K.’nın  videoyu ifşa ettiğini öğrendim. Her ikisi de adli kontrolle serbest kaldılar. Dava açtım, mahkemeye avukatı gelerek müvekkilinin askerde olduğunu söyledi. Ama hiçbir şekilde vazgeçmeyeceğim ifadelerini kullandı.

Davanın ikinci duruşması 19 Nisan’da görülecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz