Bursa’nın Yıldırım ilçesi Millet Mahallesi’nde 25 Eylül 2018 tarihinde meydana gelen olayda Ümit Varol tartıştığı sevgilisi Şengül Vatansever’in, üzerine benzin döküp yakarak öldürmüş ve çıkarıldığı yerel mahkeme tarafından ‘müebbet hapis’ cezası ile cezalandırılırken yerel mahkemenin verdiği karar Bursa Bölge 1’inci Ceza Dairesi’nce bozuldu.

Yaşanan olayda Kütahya’dan Bursa’ya gelerek sevgilisi ile görüşen Ümit Varol otomobil içinde sevgilisinin kendisinden ayrılmak istediğini söylemesi üzerine tartışmaya başladığı sevgilisi Şengül Vatansever’in üzerine benzin dökerek otomobilden seyir halinde iken aşağı attı. Vatandaşların ihbarı üzerine sağlık görevlileri olay yerine gelerek ilk müdahalelerini yaptıktan sonra hastaneye kaldırılan Şengül Vatansever daha sonra İstanbul’a sevk edilmesine rağmen 2 gün sonra doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti.

Yaşanan olay sonrasında tutuklanan sanığın yargılanması Bursa 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılırken sanığın pişmanlık belirtmesi üzerine mahkeme heyeti sanığa ‘tasarlayarak, canavarca hisle adam öldürmek’ suçundan ‘iyi hal’ uygulayarak, müebbet hapis cezası verdi.

Şengül Vatansever’in yakınları ve avukatları yerel mahkemenin verdiği kararın ardından, ​Bursa Bölge Mahkemesi’ne itirazda bulunuldu.

Ailenin ve avukatların itirazı zerine yeniden Bursa Bölge 1’inci Ceza Dairesi’nde görülen davaya, tutuklu sanık Ümit Varol, SEGBİS sistemi ile katılırken daha önceki savunmalarını tekrarlayarak sevgilisi Şengül Vatansever’i tasarlayarak öldürmediğini söyledi.

Mahkeme heyeti,  deliller ve raporları göz önüne alarak Ümit Varol’un canavarca hisle kasten adam öldürmek suçunu işlemiş olduğu yönünde tanık beyanlarını göz önüne alarak hakkında  ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesine karar verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz