Kocaeli Devlet Hastanesi’nde meydana gelen olayda iddialara göre hastaneye tedavi olmak için gelen şehit kardeşi henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı Kocaeli Devlet Hastanesi’nde şoför olarak çalışan V.Y. ile tartıştı. Yaşanan tartışma sonrasında muayene olmadan eve dönen şehidin kardeşi durumu ağabeyi Y.A.’ya anlattı. Kardeşinin olanları anlatması üzerine Y.A hastaneye giderek kardeşi ile tartışan Kocaeli Devlet Hastanesi’nde şoför olarak çalışan Y.A. ile konuşamaya gitti.

Y.A. kardeşi ile tartışan şoför V.Y ile konuşurken olayın tartışmaya döndüğü esnada V.Y adındaki şoföre “Senin tartıştığın o gencin ağabeyi bu vatan için şehit oldu. Sizlerin görevi onu kollamak, yanında olmak olmalı” demesi üzerine iddialara göre şoför Y.A. “Bana ne benim için mi şehit oldu, zaten 20 yıl önce şehit olmuş” diyerek hakaretler etti. Tartışmanın daha da büyümesi üzerine şoför V.Y. ve yanında bulunan bir arkadaşı Y.A. adlı vatandaşı darp etti.

V.Y adındaki şoför ve arkadaşı tarafından darp edilerek ayrıca hakarete uğrayan Y.A emniyete giderek şikayetçi olurken daha sonra da soruşturulma açılması için Cumhuriyet Savcılığı’na giderek suç duyurusunda bulundu. Y.A.’nın şikayeti üzerine hastanede görev yapan V.Y. hakkında soruşturma başlatılırken her iki tarafın ifadeleri alındı. Yaşanan olaylar sonrasında Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü bir yazılı açıklama yaparak Kocaeli Devlet Hastanesi’nde şoför olarak çalışan V.Y. hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz