Geçtiğimiz günlerde iki farklı günde İstanbul’da farklı semtlerde iki başörtülü kadına iki farklı kadın tarafından saldırı gerçekleşti.

 Polisler her iki saldırıyı gerçekleştiren kişileri yaptığı çalışmalar sonrasında yakalayarak gözaltına aldılar. Emniyette ifadeleri alınan Berrak K. Ve Semahat Y. adındaki her iki kadın ‘Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama’ suçundan adliyeye sevk edildiler ve çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından Berrak K. ve Semahat Y. tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Beşiktaş’ta saldırıya uğrayan Ş.N.E, olay anını ve olaydan sonra yaşadıklarını anlattı. Olayın meydana geldiği gün arkadaşları ile buluştuklarını ve sonrasında evine gitmek için arkadaşlarından ayrıldığını ifade eden Ş.N.E. “Yolda tek başıma evime doğru gidiyordum. Kulağımda bulunan kulaklık ile müzik dinlerken bir kadın ile göz göze geldik. Bana bir şeyler söyledi ama kulaklığım ile müzik dinlediğim için ne söylediğini duymadım. Tam yanımdan geçerek birden bana saldırdı. Bana iki kez vurarak beni darp etti. Burnum kanayınca kenara çekildim ve kendisine bana neden saldırdığını sordum. Bana “Bir şey yapmıyorum” dedi. Ben hemen polisi aradım. Bu esnada bir beyefendiye de saldırdı. Onu benden daha kötü darp etti. Bana yardım edenler vasıtası ile hastaneye gidip darp raporu aldım ve hakkında şikayetçi oldum” dedi.

“HALA KORKUYORUM”

“Yaşadığım olaydan sonra 3 gün rapor aldım ve işime gidemedim. Olayın ardından hala tedirginliğim devam ediyor. Bana saldırıda bulunan kadının daha öncede başka vukuatları olmuş. Ama kimse o kadından şikayetçi olmamış. Ben insanlara güvenmeyi tercih eden birisiyim. Daha önce başıma hiç bu tarzda bir olay gelmedi. Bu olaydan sonra sanırım uzun bir süre tek başıma yolda yürümekte zorluk çekeceğim” diyerek sözlerini tamamladı.

Olaydan sonra çok tedirgin olduğunu ve işine gidemediğini belirten Ş.N.E., “3 gün işime gidemedim. Rapor aldım. Bana saldıran kadının birkaç vak’ası daha olmuş. Benden sonra bir beyefendiye daha saldırdı. Duyduğuma göre kimse şikâyetçi olmamış. Ben normalde insanlara güvenmeyi tercih eden birisiyim. Genelde de güvenirim. Daha önce başıma böyle bir şey gelmedi. Bundan sonra yolda tek başıma yürümekte zorluk çekeceğim” açıklamasında bulundu. Diğer taraftan başörtülü öğretmene kabusu yaşatan Berrak K.’nin kiracı olarak kaldığı evin sahibi kadına ve annesine de sürekli şiddet uyguladığı ve başörtüsünü hedef aldığı ortaya çıkmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz