Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü’ne müracaat eden 2’si kadın 5 kişi, kendilerini kendisini üsteğmen olarak tanıtan bir kişinin kendilerine iş bulma vadiyle dolandırıldıklarını iddia ederek sahte üsteğmen hakkında şikayetçi oldu.

Emniyet Müdürlüğü’nde şikayette bulunan kişiler “ Çarşıda kendisi ile iş konusunda buluştuğumuzda üzerinde askeri üniforma ve silah vardı. Kendisinin subay olduğuna inandık ve onunla arkadaş olduk ve daha sonra kendisine borç paralar verdik. Kendisi bize devamlı olarak görev yaptığı askeri birlik ve civarında büyük bir çevrem var. Sizlere istediğiniz işleri ayarlarım dediği için kendisine para verdik” dediler.

SAHTE ÜSTEĞMEN REZİDANSTA YAKALANDI

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğüne giderek sahte üsteğmen hakkında şikayetçi olan 5 kişinin verdiği eşkal bilgileri üzerine çalışmalara başlayan Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, sahte üsteğmenin daha önce poliste hakkında “bilişim yoluyla dolandırıcılık ve hırsızlık” suçundan dolayı sabıkası olan Turgay Atmaca olduğunu belirlediler. Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yaptıkları kısa bir istihbarat çalışması sonucunda Turgay Atmaca’nın bir rezidansta yaşadığını tespit ettiler. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri sahte üsteğmen Turgay Atmaca’nın yaşadığını tespit ettikleri rezidansa düzenledikleri bir operasyon ile gözaltına aldılar. Rezidansta yapılan aramalarda iki adet kuru sıkı tabanca ve üsteğmen rütbesi takılı askeri bir üniforma ele geçirildi.

“İNSANLARA İŞ BULMA VAADİNDE BULUNDUM

Gözaltına alınan Turgay Atmaca emniyetteki sorgusunda suçunu itiraf etti. Turgay Atmaca verdiği ifadesinde “ İnternet üzerinden bir kadın ile tanıştım. İlerleyen günlerde kendisine istersen seni askeriyede bulunan kantine görevli olarak aldırabilirim diyerek kendisinden 1500 lira para aldı. Daha sonra yine internet üzerinden tanıştığım başka bir kadına da kendisini askeriyeye temizlikçi olarak aldıracağımı söyleyerek kendisinden 1400 lira aldım” dediği öğrenildi.

Turgay Atmaca, sevk edildiği adliyede tutuklandı. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz