Samsun’da yaşanan olayda kendisini ‘MİT personeli Tibet Demir’, olarak tanıtarak 2’si kadın olmak üzere 6 kişiyle yakınlık kuran Volkan Savaş adındaki dolandırıcı, yakınlık kurduğu 6 kişiye İngiltere’den geçici bir görevle Samsun’a geldiğini ve kısa bir süre sonra Cumhurbaşkanlığı külliyesinde “Başdanışman” sıfatı ile göreve başlayacağını, bir çok bakan, bürokrat, milletvekili ve kamu görevlileri ile arasının iyi olduğunu söyledi.

6 KİŞİYİ DOLANDIRDIKTAN SONRA SIRRA KADEM BASTI

Yakınlık kurduğu 6 kişiden 5 bin Euro ve 328 bin lira para dolandıran Volkan Savaş birden ortadan kayboldu. Dolandırıldıklarını anlayan kişilerin şikayeti üzerine 2018 yılın 26 Temmuz günü Volkan Savaş yakalanarak gözaltına alındı. Emniyette yapılan işlemlerin ardından tutuklanma talebi ile çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Samsun T Tipi cezaevine gönderildi.

Samsun 1.’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde Volkan Savaş hakkında ‘kişinin kendisini kamu görevlisi olarak tanıtma ve bu kurumlarla ilişkili olduğunu söylemek suretiyle dolandırıcılık, kamu görevlileri ile ilişkisi olduğundan onlar nezdinde hatırı sayıldığından bahisle ve belli bir işin görüleceği vaadiyle aldatarak dolandırıcılık’ suçlarından dava açıldı.

MAHKEMEDE SUÇLAMALARI İNKAR ETTİ

Samsun 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Volkan Savaş yaptığı savunmasında “ Üzerime atılan suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum. Daha önce uğradığım bir silahlı saldırı nedeni ile hakkımda koruma tedbir kararı mevcut. Ben bu karar yüzünden kimliğimi sakladım ama kimseye kendimi MİT personeli olarak tanıtmadım. Tüm ailem Ankara’da yaşadıkları halde devamlı olarak takip edildiğim için onlarla da görüşmüyorum.” dedi “

30 YIL HAPİS CEZASI VE 868 BİN LİRA PARA CEZASI ALDI

Samsun 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, Volkan Savaş’a ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçundan 30 yıl hapis ve 868 bin TL adli para cezası verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz