Adana’nın Çukurova İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme Araştırma ekipleri bir akaryakıt istasyonuna uğradı. Devriye görevi yapan ekipler akaryakıt istasyonu içerisinde bulunan bir otomobilde biri bekçi kıyafetli iki kişinin hareketlerinden dolayı şüphelendiler.

GASP BÜRO AMİRLİĞİNE HABER VERDİLER

Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Gasp Büro Amirliği ekipleri otomobil içinde bekçi kıyafeti ile oturan  Baran Y.’ye “nerede görev yapıyorsun” diye sordu. Baran Y. ekipte bulunan polislere, Rüzgarlı Tepe’de görev yaptığını söyledi. Polis ekipleri daha sonra Baran Y.’ye  sicilini sorunca Baran Y., “Sicil nedir ağabey, ben sicil, micil bilmem” diye yanıt verince ekiplerdeki görevli polisler  Baran Y.’den bekçi kimliğini istedi. Ancak Baran Y. bekçi kimliğini gösteremeyince görevli ekipler otomobil içinde bulunan iki şahsı araçlarından indirerek arama yaptılar.

BEKÇİLİK HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİREMEMİŞ

Şüpheli iki şahsın yapılan aramalarında Baran Y.’nin üzerinden ruhsatsız silah ve kelepçe, Onur A.’ adındaki şüpheli şahsında üzerinden kuru sıkı tabanca çıktı. Polisler  iki şüpheli şahsı da gözaltına alarak Çukurova İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürdü. Üzerinde bekçi kıyafeti olan sahte bekçi  Baran Y. emniyette verdiği ifadesinde, daha önce bir kaç kez bekçilik sınavına girdiğini ama kazanamadığını , en büyük hayalinin ise bekçi olmak olduğunu ve bekçi kıyafetini imtihanlara girdiği dönem aldığını, üzerinde bulundurduğu ruhsatsız silahını yakalatmamak için de bugün bekçi kıyafeti ile dışarı çıktığını” söyledi.

ŞÜPHELİLER SERBEST KALDILAR

Baran Y. ifadesi alındıktan sonra “kamu görevini usulsüz üstlenme ve ruhsatsız silah bulundurma” diğer şahıs da “kuru sıkı tabanca” bulundurmak suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. Adliyede nöbetçi mahkemeye çıkarılan zanlılar adli denetim yasası ile serbest bırakıldılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz