Geçtiğimiz hafta karın ve sırt ağrısı şikayetiyle Denizli’de yaşayan Solmaz Konyalıoğlu, özel hastaneye başvurdu.  Özel hastanede Solmaz Konyalıoğlu’na yapılan tetkiklerde Konyalıoğlu’nun safra kesesinde taş olduğu belirlendi. Solmaz Konyalıoğlu safra kesesinde bulunan taşların alınması için 9 Şubat Pazar günü Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Tekin tarafından ameliyata alınırken Konyalıoğlu’nun safra kesesinde bulunan irili, ufaklı 120 taş çıkarıldı.

Geçirdiği başarılı ameliyat sonrasında geçtiğimiz gün Solmaz Konyalıoğlu hastaneden taburcu edilirken ameliyatı gerçekleştiren Op. Dr. Mehmet Tekin, ameliyat hakkında açıklamada bulundu. Tekin “ Hastamıza ciddi anlamda karın ve sırt ağrısı yaşatan safra kesesinde uzun yıllardır olan taşları ameliyatla çıkararak safra kesesini tamamen temizlediklerini” anlattı.

Solmaz Konyalıoğlu’nun safra kesesinde bu taşlar uzun yıllardır varmış. Ama son birkaç haftadan itibaren ağırları çok artınca hastanemize müracaat etmiş. Bizde hemen gereken tetkikleri yaptık ve bu tetkikler sonucunda safra kesesinin taş ile dolduğunu gördük ve kendisini hemen ameliyat etmeye karar verdik. Hastamıza kapalı bir ameliyat gerçekleştirdik ve bu ameliyat yaklaşık 25 dakika sürdü ve safra kesesinde bulunan tüm taşları temizleyerek hastamızı sağlığına kavuşturduk” diyerek sözlerini tamamladı.

Geçirdiği başarılı safra kesesi ameliyatın ardından sağlığına kavuştuğunu belirten Konyalıoğlu ise, “Son bir haftadır ağrılarım daha da şiddetlenmişti. Safra kesemde taş olduğunu zaten biliyorum. Ama ameliyat sonrasında tüm şikayetlerim sona erdi” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz