17 Eylül’de Şırnak’ın Silopi ilçesinde sınır bölgesinde gece saatlerinde MİT ve Jandarma’nın yaptığı operasyonda terör örgütü PKK’nın suikast timi üyesi oldukları değerlendirilen iki terörist etkisiz hale getirildi. Bölgede görev yapan İHA’lar tarafından iki teröristin bir mısır tarlasında kamuflajlı şekilde sigara içtikleri sırada etkisiz hale getirilen teröristlerin üzerinde M16 tüfeği ele geçirilirken kullanılan bu silahın sadece terör örgütünde tecrübeli teröristlerin kullandığı bilgisine ulaşıldı.  

Güvenlik uzmanlarından alınan bilgilere göre IHA’ların termal kameraları bölgede arama tarama faaliyetleri yaparken Silopi’de sınıra yakın bir yerde küçük bir çift ışık kaynağı tespit edilmesinin ardından bölgeye odaklanan İHA’lar iki kişinin mısır tarlasında sigara içtiklerini tespit etmelerinin ardından ay ışığının yardımıyla bu kişilerin kamuflaj giysisi giydikleri ve sırt çantalarında uzun namlulu silah taşıdıklarının tespit edilmesi üzerine operasyon için düğmeye basıldı.

Yapılan operasyon sonrasında ölü olarak ele geçirilen iki teröristin yapılan üst armalarında büyük ve sansasyonel bir eylem planladıkları anlaşıldı. Üzerlerinde bulunan M16 silahların haricinde 300 mermi, keskin nişancı silahı 4 adet el bombası, 7 adet RPG7 bombası, görüş dürbünü, yaklaşık 15 bin dolar ve bir adet aksiyon kamerası ele geçirildi.

Teröristlerin yapacakları silahlı saldırıyı kayda alacakları ve bunu propaganda amaçlı kullanmayı düşündükleri ve bu eylemleri için kendilerine yardım edecek işbirlikçilere 15 bin dolar ödeyecekleri belirlendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz