PKK tarafından 1,5 ay önce Şırnak’ta kaçırılarak bir mağaraya götürülen 18 yaşından küçük iki kız çocuğu, kendi çabaları ile film senaryolarını aratmayan bir kaçışı gerçekleştirerek  jandarmaya sığındı.

Ailesi ile beraber yaylada hayvancılık yaptıkları esnada kaçırılan “Çiçek” ve “Toprak” rumuzlu iki kız çocuğu jandarmaya PKK terör örgütünden nasıl kaçtıklarını anlattı.

CİNSEL İSTİSMARA VE İŞKENCEYE UĞRAMIŞLAR

Yayladan PKK’lı teröristler tarafından silah zoru ile kaçırılarak dağlık bir araziye götürüldüklerini, burada kendilerini kaçıran teröristlerin aç bırakıldıklarını ve daha sonra da kendilerini dağda bir mağarada bulduklarını ifade ettiler.

Mağarada bulunan teröristlerin kendilerine “Kürdistan için savaşmak için terörist olacaksınız” dediklerinde kabul etmediğimiz için bizi orada da aç bıraktılar ve cinsel istismarda bulundular. 5 gün boyunca bize işkence yapmaya devam ettiler. Daha sonra kaçmak için kendi aramızda plan yaptık” dediler.

Kaçırılan kız çocuklarından Çiçek kod adlı kız “ Kaç gün cinsel istismar ve işkenceye maruz kaldıklarını hatırlamadıklarını, Toprak arkadaşıma da buradan kaçmazsa bizi öldüreceklerini söyledim ve kaçmak için fırsat kollamaya başladık. Bir gün mağaranın başında nöbetçi olmadığını görünce mağaradan çıktık ve kayaların arasından gizlene gizlene dağdan inmeye başladık. Bir gün boyunca hiç uyumadan yürüdük. Daha sonra çok yorulunca bir mağaraya girip dinlendikten sonra tekrar kaçmaya devam ettik. Bir ara kendimizin kaybolduğunu düşünürken topraklarımıza geldiğimizi fark edince jandarmaya sığındık. Jandarmaya sığındığımızda üzerimizde teröristlerin kıyafetleri olduğu halde jandarma bize ateş açmadı. Bize hemen su ve yiyecek verdiler. Bizler vatanımızı seviyoruz. PKK terör örgütü içinde bulunan teröristlere seslenmek istiyorum. Teröristlerin sözlerine inanmayın, onların amaçları sizleri maşa gibi kullanmak. Gelin teslim olun” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz