2014′ yılında PKK’lı teröristlerce Bitlis’in Güroymak ilçesinde kandırılıp dağa götürüldükten 10 gün sonra bir fırsatını bularak kaçarak evine dönen çocuğun babası, evlatlarını PKK’lı teröristlerin elinden kurtarmak için eylemi yapan Diyarbakır annelerine destek verdi.

Baba Nafiz Ö, yaptığı açıklamada, Köylerine 2014 yılında,gelen PKK’lı teröristlerin 14 yaşındaki oğlu F.Ö’yü kandırarak dağa götürdüklerini, oğlunun  PKK’nın iç yüzünü gördükten 10 gün sonra teröristlerin elinden kaçarak evine döndüğünü söyledi.

Oğlunun PKK’lı teröristlerle beraber dağa çıktığı dönemde yaşadıkları endişe ve korku dolu anları hala hafızalarından silinmediğini söyleten Nafiz Ö, oğlumun başına her an, her dakika ne geldi, sağlık durumu nasıl diye devamlı olarak düşündüğünü anlattı.

PKK’nın çocukları kandırılarak dağa kaçırılan annelerin neler yaşadığını çok iyi bildiğini ifade eden Nafiz Ö, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlatılan oturma eylemini desteklediğini ifade etti.

2014 yılında 10 günlük bir süreçte çok zor günler yaşadığını dile getiren Nafiz Ö, “Diyarbakır annelerini anlıyor ve destekliyorum. Ben çocuğumun kandırılıp dağa çıkarıldığı 10 gün boyunca uyuyamadık. Hiç kimsenin başına Allah böyle bir şeyi getirmesin. Allah Diyarbakır annelerine sabır ve güç versin, umarım en kısa sürede çocuklarına kavuşurlar” dedi.

Nafiz Ö, Bölgede bir çok insana PKK terör örgütünün çok büyük acılar yaşattığını dile getirdi. Nafiz Ö, daha sonra” Teröristler çocuklarımızı Kürdistan kurma vaadi ile kandırıyorlar. Kendilerine sizi sorumlu yapacağız, çok paralar kazanacaksınız, lüks bir hayatınız olacak diye kandırdıklarını, kendi çocuğunu da bu şekilde kandırdıklarını, oğlunun kandırılarak dağa götürüldüğü dönemde bana oğlumu göstermelerini istedim. ‘ Bana artık senin bir oğlun yok, o artık bizimle sende buradan defol git ‘dediler. Sonra silah doğrultup ‘Gitmezsen öldürürüz.’ diye tehdit ettiler. O Olaydan bir kaç gün sonra oğlum PKK’nın gerçek yüzünü görüp dağdan kaçıp geldi. Daha sonra bir kaç kez köyüme baskın yaptılar ama Allah bizi korudu. Artık hiç bir anne baba üzülmesin. Bu devlet, bu vatan bizim” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz