8 gün önce Samsun’un Bafra ilçesi Altınyaprak Mahallesi Seymenler Sokak’ta bulunan bir iş yerinden gece saatlerinde 2 laptop ve iş yerinin kamera kayıt cihazı çalındı. Hırsızlık olayının bildirilmesi üzerine İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ve Olay Yeri İnceleme ekiplerince iş yerinde yapılan incelemede alınan parmak izlerinin daha önceden hırsızlık kaydı bulunan 17 yaşındaki D.A.D. ait olduğu belirlendi. Asayiş Büro Amirliği ekipleri parmak izinden kimliği tespit edilen D.A.D adındaki hırsızın Samsun’un Bafra ilçesi 19 Mayıs ilçesi Düzköy Mahallesi’nde olduğunu tespit edildi. Asayiş Büro Amirliği ekipleri Düzköy Mahallesi’ne giderek zanlı D.A.D.’nin kaldığı evde yakalayarak gözaltına alırken evde yaptıkları aramada hırsızlık olayında çalınan iki laptopu ele geçirdiler..

Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından D.A.D adındaki zanlı Bafra’ya getirilirken kendisini görüntülemek isteyen gazetecilere  “Otopsi istiyorum, hayallerim ölmüş olamaz. Yakışıklı olmam lazım. Hayranlarıma selamlar. Bekliyorum seni mahkemenin kapısına” ifadelerini kullandı. Hakkında yasal işlemleri yapılan D.A.D. adındaki zanlının Asayiş Büro Amirliğinde işlemlerinin tamamlanmasından sonra zanlı D.A.D. Çocuk Büro ekiplerine teslim edildi.

Hırsız tanıdık biri çıktı

Yakalanarak gözaltına alınan zanlı D.A.D.nin daha önce 4 Ekim 2018 tarihinde Emirefendi Mahallesi Atatürk Bulvarı’nda bir iş yerinden 1 adet laptop, İsmetpaşa Mahallesi’nde bulunan bir Kur’an kursuna girerek sadaka kutusunda bulunan paraları  15 Kasım 2018 tarihinde çaldıktan sonra aynı günün akşamı da müftülük binasından 2 laptop çalmış ve çaldığı laptopları Güven Sokak’ta bir bilgisayarcıya satarken suçüstü yakalanmıştı. O tarihte yakalanarak adliyeye sevk edilen zanlıya gazeteciler ‘Müftülük binasına neden Türk bayrağı astın?’ sorusuna ise ‘Bayrak Sevgisi’ olarak cevap vermişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz