Muğla Ula’da 16 Temmuz günü kaybolan ve kaybolduktan 5 gün sonra eski erkek arkadaşı Cemal Metin Avcı tarafından vahşice öldürüldüğü ortaya çıkan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in acılı babası Sadık Gültekin konuştu.

Acılı baba Gültekin, gazetecilere, “Kızım öğrenimi için 6 yıldır Muğla’da yaşıyordu. Kızım canavarca ve vahşice öldürüldü. Bugün buraya kızımın cenazesini almaya geldim. DNA testi için bize 15 gün burada beklememiz gerektiği söylendi” dedi.

Gültekin, cinayeti kısa bir süre içinde aydınlatan jandarma ve emniyet ekiplerine teşekkür etti.

Genç kızın ağabeyi Vedat Gültekin de “Kız kardeşim eğitimine devam ederken öldürüldü. Kardeşimin katili cani kendisini evli olduğu halde bekar olarak kendisini tanıtmış. Kız kardeşim kısa bir süre içinde sevgilisinin evli olduğunu öğrenince ayrılmaya karar vermiş ve bu kararının ardından zanlı kardeşimi canice öldürüp cansız bedenini yakmış. Bugün kardeşimin başına gelen şe yarın başkasının kardeşinin, annesinin başına gelebilir. Kardelim sessiz, sakin kendi halinde iyilik dolu kimseye zararı olmayan birisiydi” dedi.

Adli Tıp Kurumu tarafından yapılan otopsinin ardından Pınar Gültekin’in cenazesi yakınlarına teslim edilirken Pınar Gültekin’in cenazesi, toprağa verilmek üzere memleketi Bitlis’in Hizan ilçesine gönderildi. Genç kızın tabutu cenaze aracına taşınırken, arkadaşları gözyaşlarını tutamadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz