16 Temmuz günü eğitimi için Muğla’da yaşayan ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin yaşadığı evinden ayrıldıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamaması üzerine ailesi Akyaka Jandarma Komutanlığına kayıp ihbarında bulunması üzerine Jandarma ekipleri kısa bir süre içinde Pınar Gültekin’in en son görüldüğü yerlerde bulunan güvenlik kamera kayıtlarına ulaşarak görgü tanıklarının ifadesini almasının ardından Pınar Gültekin’in eski erkek arkadaşı Cemal Metin Avcı’yı şüphe üzerine gözaltına almış ve ardından yapılan sorgusunda suçlamaları kabul etmemesine rağmen delilleri görünce eski kız arkadaşına barışma teklifi ettiğini, teklifini kabul etmemesi üzerine Pınar Gültekin’i bir bağ evinde öldürdükten sonra cesedini yakarak bir varile koyduğunu ve varili ormanlık alana attığını itiraf etmişti. İfadesi sonrasında belirttiği yerde Pınar Gültekin’in cansız bedeni bulunmasının ardından Avcı çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklanmıştı.

Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir bugün yaptığı bir açıklama ile Başsavcılık makamına yeni taleplerini içeren ek dilekçe sunduklarını söyledi.

Dilekçelerinde işlenen cinayetin büyük bir soğukkanlılıkla işlendiği ve bu cinayet olayında başka faillerinin olma ihtimalinin yüksek olduğunu, cinayet ve sonrasında şüpheliye başka kişilerin de yardımcı olduğu kanaatindeyiz. Henüz kesin otopsi raporu tanzim edilmedi. Şüpheli kişinin cinayet sonrasında maktulün başka yerlerde sinyal gösterme çabasında olması ardından önce cesedi yakması ardından bir varile maktulün cansız bedenini koyduktan sonra üzerine beton dökmesi ve bir palet yardımıyla dereye atması cinayet veya sonrasında başka birisinin yardımını aldığını gösteriyor” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz