İkindi namazı vakti Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde bulunan bir camiye namaz kılma bahanesiyle giren İ.K. isimli şahıs, ayakkabılığın ön tarafında bir valizi fark edince valizi çalmak için dikkat çekmemek için cemaatle birlikte saf tutarak namaza başladı. Namaz bitiminde cemaatin dağılma anında herkesten önce harekete geçerek ayakkabılık önünde bulunan valizi ve valizin üstünde bulunan bir kıyafeti çalarak camiden ayrıldı.

Namaz sonrası valiz sahibi valizinin çalındığını söylemesi üzerine cami görevlileri camide bulunan güvenlik kamera görüntülerini izledikten sonra durumu polise bildirdiler. İhbar üzerine olay yerine gelen Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, güvenlik kamera kayıtlarını inceleyerek hırsızın eşkalini ve kimliğini tespit ettiler. Yapılan operasyon sonrasında camiden valizi çalan İ.K. yakalanarak gözaltına alındı.

YARI ÇIPLAK HIRZI KOVALADI

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde bulunan bir işyerinin deposuna U.K. ve M.Ö. adındaki şahıslar otomobilleri ile yanaşarak depoda bulunan çayları otomobillerinin bagaj bölümüne taşımaya başladılar. Depoda çalışan işçilerden birisinin dışardan sesler duyması üzerine dışarı çıkmasının ardından hırsızlar ellerindeki çay paketlerini araçlarına koyarak olay yerinden uzaklaştılar Hırsızlık olayını duyan depo sahibi ise yarı çıplak halde hırsızları kısa bir süre kovaladı. Hırsızları kıl payı kaçıran iş yeri sahibi daha sonra durumu polise bildirmesi üzerine polis ekipleri hırsıların peşine düştü. Depo çevresinde bulunan güvenlik kamera kayıtlarından hırsızlık olayında kullanılan aracın plakasını tespit eden polis ekipleri U.K. ve M.Ö. adlı hırsızlarla beraber ayrıca bağlantı oldukları ismi açıklanmayan bir kişiyi yakalayarak gözaltına aldılar.

Her iki hırsızlık olayı ile ilgili yakalanan 4 kişi, çıkarıldığı mahkemelerce tutuklanarak, cezaevine gönderildi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz