Kahramanmaraş’ta meydana gelen olayda Tekerek mevkiinde bulunan bir pastaneye arkadaşının doğum gününü kutlamak için giden  Ramazan Orcan pastanede yediği pastadan sonra kendisini kötü hissetmesi üzerine arkadaşlarına durumu söyleyince arkadaşları tarafından Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Tıp Fakültesine götürüldü.

DOKTORLAR HEMEN AMELİYATA ALINDI

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Tıp Fakültesinde Ramazan Orcan’a yapılan kontroller sonrasında boğazına toplu iğne kaçtığı ve iğnenin boğazına saplandığının  tespit edilmesi üzerine Ramazan Orcan hemen ameliyata alındı. Doktorlar tarafından yapılan ameliyat sonrasında boğazına kaçan toplu iğne çıkarıldı. Ramazan Orcan yaşadıklarını şöyle anlattı;

MAHKEMEYE VERECEK

Ramazan Orcan “ Bir arkadaşımın yaş günü için Tekerek’te bulunan bir pastaneye doğum günü kutlaması için gittik. Biraz oturduktan sonra masamıza doğum günü pastası geldi. Ben pastaneden birkaç dilim yedikten sonra boğazıma bir şeyin kaçtığını hissettim. Daha sonra nefes almakta zorlanmaya başladığımı hissedince arkadaşlarıma durumumu söyleyince beni arkadaşlarım hemen Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Tıp Fakültesine getirdiler. Acil Servis’te bana yapılan tetkikler sonrasında boğazımda bir iğne olduğunu tespit ettiler. Birkaç operasyon üst üste geçirdikten sonra başarılı bir ameliyat ile boğazıma kaçan toplu iğne çıkarıldı. Şu an kontrol amaçlı hastanede tutuluyorum ve birkaç gün daha hastanede kalacağım. Doktorlar biraz daha gecikmiş olsaydım hayatımı kaybedebileceğimi söylediler. Yaşadıklarımın bir daha başkasının başına gelmemesi için olayı yargıya taşıyacağım” dedi.

PASTANE AÇIKLAMA YAPACAK

Yaşanan olayların ardından iddiaların hedefinde olan pastane yönetimi olayı kendilerinin de araştıracaklarını ve konuyla ilgili açıklama yapacaklarını bildirdiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz