Aydın’ın Karpuzlu ilçesi kırsal Tekeler Mahallesi’nde meydana gelen olayda geçimini çiftçilik ve besicilik yaparak sağlayan E.K.’nin, 5 çocuğundan biri olan 17 yaşındaki kızı Ö.K. geçen 3 Ağustos akşamı inekleri sağacağını söyleyerek, evlerine 20 metre mesafedeki ahıra gitti. Ö.K ahıra inekleri sağmak için gittikten sonra.bir daha eve dönmemesi üzerine baba E.K. kızı hakkında jandarmaya kayıp başvurusunda bulunan baba, sosyal medya hesabından gözyaşları içinde yardım çağırısında bulundu.

17 yaşındaki Ö.K., kaybolduktan 64 gün sonra jandarma ekipleri tarafından Tekeler Mahallesi’ne 3 kilometre mesafedeki başka bir mahallede kaldığı evde bulundu. Jandarma tarafından bulunan Ö.K verdiği ilk ifadesinde babası E.K.’nın Ö.K. evli olan ablası H.A.’ya cinsel saldırıda bulunduğunu, öz babasının da kendisine cinsel saldırıda bulunabileceğini düşünerek evden kaçtığını söyledi. Jandarma, babayı gözaltına aldı. Jandarma ekipleri de H.A adlı genç kadının ifadesine başvurduğunda H.A., öz babasının kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu doğruladı. E.K. tutuklanırken, Ö.K. devlet korumasına alındı.

Tutuklu E.K. hakkında hazırlanan iddianame Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

Cumhuriyet Başsavcısı tarafından hazırlanan iddianamede 2017 yılının Ağustos ayında  E.K.’nin öz kızına “Sen bunu kimseye söylemeyeceksin, bunlar aramızda kalacak” diyerek, uyku ilacı verdiği ve tehdit ile cinsel saldırıda bulunduğu anlatıldı. E.K. tarafından uğradığı cinsel saldırıdan 6 ay sonra H.A.’nın hamile olduğunun ortaya çıktığı, karnı şişen genç kadının olayı çevredekilerden saklamaya çalıştığı, doğum yaptıktan sonra da cinsel saldırıya uğradığı anlatıldı. Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından H.A.’nın 2 yaşındaki çocuğuna yaptırılan DNA testinde babanın E.K. olduğunun belirlendiği ifade edilen iddianamede E.K.’nin ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçundan 22 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz