KKTC’nin Gazimağusa kentinde meydana gelen olayda devriye gezen polis ekipleri O.D. adlı bir şahsı öz kızına tecavüz etmek isterken yarı çıplak halde yakaladı. Edinilen bilgilere göre baba O.D. 14 yaşındaki öz kızına  3 kez tecavüz ettiği tespit edildi.

Devriye gezen polisler tarafından yakalanan tecavüz zanlısı baba O.D, “Yakın akraba ile cinsi münasebette bulunma”, “16 yaşından küçük çocuğa cinsel tecavüz”, “Cinsel istismar” ve “Cinsel saldırı” suçlamalarıyla hakim karşısına  ile hakim çıkarıldı.

Olayı manşetlerine taşıyan Kıbrıs Postası gazetesinin haberine göre öz kızına tecavüz eden babayı devriye görevi yaparken yakalan polis memurunun mahkemede verdiği ifadesinde “ Görev bölgemde bulunan bir tır parkı ve çamlık bölgede bir şahsın bir araç içinde cinsel ilişki yaşadığını görünce müdahale ettiğinde O.D. adlı şahsın öz kızına tecavüz ettiğini, zanlıyı araçtan çıkardığında ise yarı çıplak halde olduğunu, ekip aracına bindirirken de bu durumu tutanak altına aldıklarını zanlının verdiği ilk ifadesinde de gönüllü ifade verdiğini ve ifadesinde kızı ile ilişkiye girmediğini ama cinsel temasta bulunduğunu kabul ettiğini açıkladı.

Polis memuru mahkemeye verdiği ifadesinde babası tarafından tecavüze uğrayan 14 yaşındaki kızın olayı detaylı bir şekilde anlattığını ve kızın anlattıklarını teyit edici ifadeler temin edildiğini belirtti.

Öz kızına tecavüzden yargılana baba O.D. mahkemede verdiği ifadesinde “Kızıma cinsel saldırıda bulunmadım. Kızımla araç sürmek için dışarı çıktık. Olayın olduğu gün sarhoştum. Kızımın yaptığı hareketler sonrasında bilinçli bir şey yapmadım. Kızımla ilişkiye girmedim. Kızım büyüdüğünde babamın suçu yok diyecek ve benden özür dileyecek” diyerek kendisini savundu.

Mahkeme heyeti tutuklu olarak yargılanan , zanlı O.D’yi davaları görüleceği güne kadar 3 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine karar verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz